אייכלר: מיהו הבַּלְיָן נתן זהבי שישתלח באבי?

ח"כ אייכלר תקף מעל בימת הכנסת את נתן זהבי והזכיר את השתתפות אביו בקרבות השחרור בירושלים. "מיהם הבליינים הללו שישתלחו בו?".

שמעון כהן , ד' בתמוז תשע"ג


מליאת הכנסת דחתה בקריאה טרומית את הצעת חוק שירות ביטחון (תיקון – ביטול גיוס חובה), התשע"ג-2013 שהגיש ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה).

הצעת החוק שנדחתה, נועדה לבטל את חובת הגיוס לצה"ל ולאפשר גיוס על בסיס התנדבותי, בהתאם לצרכי צה"ל אשר יקלוט מתנדבים על בסיס פרמטרים מקצועיים ומבצעיים בלבד.

אייכלר (יהדות התורה) הלין בדבריו מעל בימת הכנסת נגד תחנת הרדיו של ניסים משעל, בשל השתלחותו של השדרן נתן זהבי נגדו לאחר דברי הביקורת שהטיח אייכלר בסופר המנוח יורם קניוק.

אייכלר פנה אל שר החקלאות, יאיר שמיר, שנכח במליאה והזכיר כי אביו, אדם חרדי שעודו בחיים ויכול להעיד על כך, לחם עוד בימי המחתרות ולאחר מלחמת השחרור, ועל תעודת הלוחם שלו חתום אביו של השר, ראש הממשלה המנוח ומפקד הלח"י יצחק שמיר.

"בבקבוקי מולוטוב עצרו אבי וחבריו את הלגיון הירדני", סיפר אייכלר ותהה "מי הם הבליינים האלה בתחנת הרדיו הזו שישתלחו כך באבא שלי?".

לדבריו יש  כאן הוכחה  שלא הציבור החרדי הוא שהוביל לכך שאינו בין שורות הלוחמים בצה"ל, אלא אותם שבמדיניותם לא מאפשרים ולא איפשרו שילוב ראוי של החרדים בשורות הצבא בהתאם לתפיסת עולמם ואורחות חייהם.