"נחזור לשכונת האולפנה"

טקס הכנסת שני ספרי תורה התקיים היום בשכונת האולפנה בבית אל לציון יום השנה הראשון לגירוש התושבים מהבניינים שנהרסו.

חזקי ברוך , ח' בתמוז תשע"ג

הכנסת ספר תורה בשכונת האולפנה
הכנסת ספר תורה בשכונת האולפנה
חזקי עזרא

טקס הכנסת שני ספרי תורה התקיים היום (ראשון) בשכונת האולפנה בבית אל, לציון יום השנה הראשון לגירוש התושבים מחמשת הבניינים שנהרסו בשכונה.

ספר אחד נתרם על ידי הרבי ודבי דן והספר השני על ידי הרב יוסי ואורית סג"ל. מדובר בספרים בני 80 שנים שהגיעו במיוחד מארה"ב לשכונת האולפנה.

במהלך הטקס אמר ראש ישיבת בית אל ורב היישוב, הרב זלמן מלמד, "אני כל כך נהנה לראות שהרוב כאן הם הילדים והמבוגרים הם המיעוט. זה משמח את הלב וזה אומר שאנחנו במצב של צמיחה ועלייה".

הרב מלמד סיפר כי כשהוא הגיע לשכונה היום "קיבלתי צביטה בלב. אני רואה את ההרס כאן והלב כואב. הסיבה שהבניינים נהרסו זה בגלל שהם היו קטנים מידיי וצריך לבנות בנינים יותר גדולים".

סגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן, אמר כי "בדרך יש נחשים ועקרבים ויש גם נפילות. אני מאחל לכולכם שמתוך הנפילה הזאת לעלות מעלה".

יואל צור ממקימי היישוב אמר, "אולי כרגע אנחנו מרגישים שהם ניצחו אותנו אבל אסור לנו להתבלבל. אותנו לא ניצחו נחזור ונבנה את השורות האלה גם אם לא בדור שלנו אז בדור הבא. אסור לפחד".

ראש מועצת בית אל, משה רוזנבוים, אמר "קיבלנו לפני שנה מכה ולמרות שעבר זמן אנחנו לא שוכחים. להרוס זה קל לבנות זה יהיה יותר קשה .זה מהלך ארוך אבל לנו יש הזמן".טוען....