נעצרו שלושה מרוצחי בן יוסף לבנת הי"ד

השב"כ וצה"ל עצרו שלושה מחברי החולייה שרצחה את בן יוסף לבנת הי"ד ופצעה חמישה כאשר ביקשו להיכנס למתחם קבר יוסף.

עוזי ברוך , י"א בתמוז תשע"ג

בן יוסף לבנת
בן יוסף לבנת
באדיבות ועד מתיישבי השומרון

הותר לפרסום כי השב"כ וצה"ל, עצרו לפני כחודש שלושה מחבלים המשוייכים למנגנוני הביטחון הפלסטיניים.

השלושה היו מעורבים בפיגוע הירי סמוך לקבר יוסף בשכם בו נרצח בן יוסף לבנת הי"ד.

באירוע נפצעו כזכור גם חמישה ישראלים נוספים כאשר הגיעו למתחם קבר יוסף כדי להתפלל שם.

השלושה נעצרו והועברו לחקירה בשירות הביטחון הכללי, לאחר ששוחררו מכלא "הרשות הפלסטינית" בחודש אפריל השנה בתום ריצוי מאסר של שנתיים (לאחר שהודו והורשעו בירי באוויר בלבד).

השלושה הם: נואף פהד נואף בני עודה,כבן 24 תושב הכפר, שימש כחייל סיור חמוש של הרש"פ. ואאל חסין מחמד דאוד, בן 24 גם הוא, תושב קלקיליה, שימש גם הוא כחייל סיור חמוש. תרכי ד'יאב תרכי זוארעה, כבן 23, תושב אלבירה/רמאללה, שימש כנהג הסיור, ללא חימוש בצבא הרש"פ.

בשב"כ מציינים כי שני מחבלים נוספים, מפקד הסיור ואחד מהמשתתפים בו, אשר היו מעורבים בירי לעבר המתפללים הישראלים, טרם נעצרו. עוד מציינים כי מפקד הסיור, מרצה, גם בימים אלה, עונש שנגזר עליו בבימ"ש של הרש"פ בגין חלקו באירוע, ואילו המשתתף הנוסף מבוקש לחקירה ומסתתר במבנה המנגנון.

בחקירתם מודים העצורים כי חלק מהירי אותו ביצעו כוון למכוניות בהם נסעו הישראלים, וזאת  שעה שלא נשקפה סכנה לחייהם. מכלל המידע שנאסף עולה כי ירי שביצע אחד מהם גרם למותו של בן יוסף לבנת ז"ל. בחקירת המעורבים עלה כי קודם לחקירתם ברשות הפלסטינית תיאמו את הגירסאות שימסרו. כמו כן, לאחר ביצוע הירי, חברי הפטרול פיזרו אבנים על הכביש, על מנת לייצר מצג שווא שיודו לעברם אבנים במהלך האירוע  וכי מדובר בהגנה עצמית.

כמו כן מדווחים בשב"כ כי בהמשך, וביוזמת קצין האחראי על בטחון כלא ג'ניד בו הוחזקו, בוצעה חבלה יזומה ברגליו של אחד הנחקרים על מנת ליצור "ראיה" התומכת במצג שקרי זה.

חקירת העצורים עודנה נמשכת. לאחר מיצוי חקירתם, יועברו תיקי החקירה בעניינם לפרקליטות איו"ש לשם הגשת כתבי אישום כנגדם.

בני קצובר, יו"ר ועד מתיישבי השומרון, הגיב על המעצר: "אני מברך את צה"ל על תפיסת הרוצחים הנתעבים. אנו תובעים לסילוק המשטרה הפלשתינית מקבר יוסף והחזרת האחריות לידי צה"ל. זהו צעד שאפילו תואם את הסכמי אוסלו האומללים".