ח"כ יוגב: ניצן אלון מוזמן לפשוט את מדיו

ח"כ מוטי יוגב תקף בחריפות את דברי מפקד פיקוד המרכז על המו"מ עם הפלסטינאים, "התבטאות שחורגת וחוצה גבולות של מפקד בכיר בצה"ל".

חזקי ברוך , י"א בתמוז תשע"ג

ח"כ מוטי יוגב
ח"כ מוטי יוגב
חזקי עזרא

ח"כ מוטי יוגב תקף בצהריים (רביעי) את דבריו של מפקד פיקוד המרכז, האלוף ניצן אלון, שהזהיר בשיחה עם דיפלומטים וכתבים של הרשתות הזרות, כי כישלון המאמצים האמריקניים לחדש את המו"מ עם הפלשתינים עלול להוביל להידרדרות ביטחונית.

"התבטאותו הפוליטית של אלוף פיקוד המרכז ביחס לצורך לחדש את המשא ומתן, חורגת וחוצה גבולות של מפקד בכיר בצה"ל", אמר יוגב, "תפקידו של אלוף הפיקוד הוא לסכל את הסיכונים, האיומים השונים והטרור ולהכין את הכוח הצבאי למלא כל משימה שתוטל עליו בכל תנאי ולחתור להשגת ניצחון וביטחון".

יוגב הדגיש כי אם אלוף פיקוד המרכז מתקשה בסיכול הסיכונים ומעוניין לטפל במיצוי הסיכויים,"בבקשה שיפשוט את מדיו, ויחפש עבודה בשירות החוץ של ישראל, בארגונים שונים, או גם בפוליטיקה הישראלית".

הוא הדגיש כי הרשות הפלסטינאית אינה פרטנר לדבר ואת זאת יודע וכך גם סובר רוב הציבור בישראל.

"פיקוד המרכז ויהודה ושומרון זקוקים לאלוף שנחוש בכל מצב להגן על מרחב הפיקוד עליו הוא אחראי ולהביא לו ביטחון ושלום, בכל תנאי וחופש פעולה לדרג המדיני-אזרחי הנבחר בישראל. אפנה לשר הביטחון על מנת שיבדוק את האלוף והתבטאויותיו".