המשטרה איימה: נעצור את נהגי ההסעות

חברות האוטובוסים שהיו אמורות להסיע מאות פעילים לשבת במבשרת אדומים, אויימו על ידי המשטרה כי יעצרו באופן מיידי.

עדו בן פורת , י"ג בתמוז תשע"ג

E1, נתניהו יקיים?
E1, נתניהו יקיים?
צילום: פלאש 90

כל הדרכים כשרות: המשטרה מנסה למנוע מפעילי ימין להגיע למבשרת אדומים שבשטח E1, כדי לשהות שם בשבת ולפעול להתיישבות במקום, כפי שהבטיח ראש הממשלה בנימין נתניהו טרם הבחירות לכנסת.

לערוץ 7 נודע כי המשטרה שיגרה איומים לחברות האוטובוסים שהיו אמורות להסיע את מאות הפעילים, והזהירה כי אם יסעו האוטובוסים לכיוון E1, הנהגים יעצרו והאוטובוסים יושבתו.

מנהיגת המאבק, דניאלה וייס, הבהירה בשיחה עם ערוץ 7 כי בהתייעצות עם גורמים משפטיים התברר שהמשטרה פעלה באופן לא חוקי, ואין אפשרות למנוע מנהגי האוטובוסים לעשות את דרכם.

השבת תתקיים בהשתתפות חברי כנסת ורבנים, ובמהלכה יתקיימו תפילות, שיחות ושיעורים. בהודעת תנועה 'נחלה' שמארגנת את השבת, נכתב כי "זה הזמן לחדש את תנופת ההתיישבות. להעמיד בפני ממשלת ישראל את הדרישה ליזום תכנית התיישבות מקיפה ומפורטת, להקמת ישובים חדשים וערים חדשות ביהודה ושומרון".

בתנועה דורשים מהממשלה ומצה"ל לחזור לשכם, לחברון, ליריחו, לג'נין ולכל אתר ואתר.

ביום העצמאות האחרון הצהיר שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, בטקס קבלת פנים לרגל החג, כי בכוונת הממשלה להמשיך לבנות בשטח E1.  "אנו נממש את הזכות והחובה לבנות פה. בעוד שנה וחצי יבנו דירות ב-E1", אמר אריאל.

גם סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, קרא לראש הממשלה "להמשיך בדרכו של דוד בן גוריון, לגלות עוז ותעצומות נפש כנגד התנגדויות לבנייה של שכונת E1  ולפעול לביצוען המוצלח של תכניות הבנייה עליהן הכריז".