היועמ"ש: כל סמכויות הרב מצגר יועברו לרב עמאר

בעקבות החקירה נגד הרב מצגר ובעקבות החלטת הרב להשעות עצמו מתפקידים מסויימים, הורה היועמ"ש להעביר את הסמכויות לרב עמאר.

ישי קרוב , ט"ז בתמוז תשע"ג

הרבנים עמאר ומצגר
הרבנים עמאר ומצגר
פלאש 90

עוזרו של היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד הראל גולדברג, שיגר היום (שני) מכתב מטעם היועץ ויינשטיין, ליועצים המשפטיים של המשרד לשירותי דת ושל הרבנות הראשית לישראל, זאת בעקבות חקירתו של הרב יונה מצגר.

בפתח הדברים נכתב כי "בעקבות החקירה שמתנהלת בעניינו של הרב מצגר ובהמשך להודעתו לפיה יימנע מהשתתפות בישיבות מועצת הרבנות הראשית וישעה עצמו מתפקידו השיפוטי כחבר הוועדה למינוי דיינים, הודיעונו עורכי דינו כי הרב לא יתערב ולא ייקח חלק בהליכי מינוי האסיפה הבוחרת את הרבנים הראשיים, זאת עד לסיום חקירת המשטרה בעניינו".

היועץ המשפטי ציין כי בשל כך יש להחליט מי ימנה את אותם 10 רבנים האמורים לההתמנות לוועדה לבחירת רבנים ראשיים, על ידי הרבנים הראשיים המכהנים.

היועץ קבע כי כל סמכויותיו של הרב מצגר יועברו לראשון לציון, הרב שלמה משה עמאר, זאת כפי שמורה החוק במקרה ובו והרב הראשי מסיים את כהונתו בתווך פחות משלוש שנים מהתאריך בו היה אמור לסיים את הכהונה, "לאור האמור, אנו סבורים כי בנסיבות דנן, סמכויות הרבנים הראשיים יוקנו לרב הראשי ונשיא בית הדין הרבני הגדול הרב שלמה משה עמאר".

הרב הראשי האשכנזי שוהה בימים אלה במעצר בית, לאחר ששוחרר בתום חקירה של עשר שעות ביחידה הארצית לחקירות הונאה. הרב מצגר חשוד בעבירות של קבלת שוחד, מרמה והלבנת הון.