'כמו שעון מקולקל גם ביהמ"ש דייק פעמיים'

יו"ר ועדת הכספים לערוץ 7 לאחר החלטת ביהמ"ש לחייב שמירת שבת בעסקי תל אביב: לא תמיד החלטות ביהמ"ש לרוחנו, אך הפעם הוא צדק פעמיים.

חזקי ברוך , י"ח בתמוז תשע"ג

מדייק פעמיים. סלומיאנסקי
מדייק פעמיים. סלומיאנסקי
פלאש 90

שעון מקולקל. סלומיאנסקי

"גם שעון מקולקל מדייק פעמיים ביום", אומר יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) לערוץ 7 בעקבות החלטת בג"ץ אמש לחייב סגירת בתי עסקים בשבת בתל אביב. "החלטות בית המשפט לא תמיד לרוחנו, אך בהחלטה שלו אתמול הוא דייק פעמיים".

בהמשך דבריו מסביר חבר הכנסת סלומיאנסקי את שתי הנקודות בהן צדק בית המשפט. לדבריו בראשונה מדובר בערך היהודי של השבת ובתל אביב, ערך שנרמס ובוטל למעשה לחלוטין, "ואני שמח שבית המשפט החזיר את השבת כערך מקודש לעם היהודי".

הנקודה השנייה היא הבחינה החברתית של החלטת בית המשפט. "לא יכול להיות שבעלי העסקים הגדולים יהפכו את עם ישראל לעבדים שיעבדו שבעה ימים בשבוע. ומה עם אותם בעלי מכולות שרוצים להיות עם המשפחה? הם לא יכולים. הרשתות הגדולות לוקחים לו את הפרנסה, מאלצים אותם להיות עבד, וללא פרנסה ולא יוכל לחיות בכבוד".

סלומינסקי מגיב לדבריו של ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי שקבע כי תל אביב תישאר חופשית והוא ימצא את הדרך לשנות את החוק, "אם מישהו מהימין היה אומר ופועל נגד בג"ץ כל המדינה יוצאת נגדו. למשל אם בעמונה אם מישהו היה יוצא נגד פסיקת בית משפט העליון השמאל היה יוצא נגדו וכל המדינה הייתה עומדת על הרגלים. ופתאום כשהבג"ץ פוסק בנושא השבת ראש עיר בישראל אומר אני לא מקיים את פסיקת העליון ומנסה למצוא דרך, ויש דממה".