פרוש לוינשטיין: אל תמנע החזרת המסתננים

במהלך דיון בכנסת קרא ח"כ פרוש להחזיר את המסתננים למקום מולדתם כאן ועכשיו. "מדובר בבעיה שעלולה להפוך לבעיה דמוגרפית".

חיים לב , י"ח בתמוז תשע"ג

ח"כ מאיר פרוש
ח"כ מאיר פרוש
יוני קמפינסקי

במהלך דיון בהצעה דחופה לסדר במליאת הכנסת בסוגיית אלימות המסתננים בדרום תל אביב, אמר ח"כ פרוש (יהדות התורה) כי מדובר בבעיה שעלולה להפוך לבעיה דמוגרפית באזורים מסוימים ברחבי הארץ.

"סודני פצע ארבעה אזרחים בתל-אביב" אמר פרוש, "אני לא אומר שדבריי נאמרים לאחר שאני בדקתי את ההלכה, את הפסיקה ההלכתית. הסודנים בורחים ממדינתם ובין השאר מגיעים לכאן, אולי בריחתם היא בגדר של סכנת נפשות שם. אבל שהותם של הסודנים בתל אביב גורמת לבעיות קשות. גם אם עדיין אי-אפשר להגדיר זאת כבעיה דמוגרפית, אבל אם אנחנו לא נעשה שום דבר יהיו בסופו של דבר כאן, במדינה, יהיו אזורים  מסוימים שתהיה בהם בעיה דמוגרפית".

בהמשך ציין כי מדובר בבעיה שעלולה להפוך לביטחונית. "אני מבקש להפנות את תשומת הלב לידיעות על כך שמתוך הסודנים ישנם כאלה אשר נקשרים, ואולי גם מקושרים, לגורמים ביטחוניים עוינים לישראל. שני רמטכ"לים ושרי ביטחון, מופז ויעלון, הודו שקיימת אפשרות שתהיה אתם בעיה ביטחונית. לא ייתכן, כאשר אנחנו מתעמקים במה שקורה בדרום תל-אביב, שנעבור לסדר-היום, נשתוק ונמלא פינו מים. אם הסודנים, וזה יכול להיות גם על אוכלוסיות אחרות, במנטליות שלהם גורמים לריבוי של מעשי אלימות, ומדובר במעשי אלימות קשים, אנחנו חייבים לעשות מעשה. צריך לדרוש להחזיר אותם למקום מולדתם, וזה צריך להיות ללא שהייה נוספת. עד אז גם צריך להעביר אותם למתקני השהייה שבנו עבורם".

"אני פונה כאן, מעל הבמה הזו, לאדוני המלומד היועץ המשפטי לממשלה מר ויינשטיין: אל תמנע זאת".