פורש מהליכוד אחרי שנים: ברוך שפטרני

עו"ד יוסי פוקס אינו מאמין יותר בליכוד ולא מתמודד על מקום במוסדות. "נותרנו עם מנגנון של עסקנות ללא דרך, שליח ללא ציבור".

עדו בן פורת , י"ט בתמוז תשע"ג

עו"ד יוסי פוקס
עו"ד יוסי פוקס
יוני קמפינסקי

עורך הדין יוסי פוקס הודיע אמש (רביעי) כי הוא עוזב את תנועת הליכוד ולא יתמודד על מקום בכל מוסדות המפלגה.

"ברוך שפטרני מעונשו של זה! הפסקתי את פעילותי בליכוד על מוסדותיה השונים לאחר 22 שנה. איני מאמין יותר בתנועה הזו, איבדנו את תמיכת הציבור הרחב ונותרנו עם מנגנון של עסקנות ללא דרך", הסביר פוקס.
לדבריו, ללא החיבור עם 'ישראל ביתנו', היתה הליכוד מתרסקת בבחירות האחרונות. "אני רואה את חבריי מפרפרים ונלחמים אחד בשני בבחירות למוסדות הליכוד ונושם לרווחה שאני מחוץ לעסקנות הזאת.
"בחירות לנשיאות הוועידה כדי לנעול אותה, בחירות ליו"ר מרכז שלא יתכנס ואם יתכנס לא יחליט ואם יחליט, המנהיג יצפצף. בחירות ליו"ר לשכה וירטואלית ללא שיניים ובחירות ליו"ר מזכירות ולוועדת חוקה כדי שבשעת הצורך, ניתן יהיה להתאים את החוקה לדרכו של המנהיג ולפתוח ולסגור את הדלת המסתובבת למתפקדי מפלגות אחרות", האשים פוקס.

עורך הדין פוקס, שהתמודד בפריימריז האחרונים על מקום ברשימה המפלגה, טוען כי "הליכוד היום הינו שליח ללא ציבור, לא ימין ולא חברתי, ולהערכתי סיימה את תפקידה ההיסטורי.

הוא הוסיף כי הפוליטיקה הישראלית הפכה לפרסונאלית, "ביבי, יאיר, שלי, בנט וציפי, לא מפלגתי. מגמה זו עתידה להתרחב".
פוקס מבהיר כי הוא אינו מיואש אלא מפוכח, כהגדרתו, "מעדיף לקרוא את הכתובת שעל הקיר הפוליטי במקום לטמון את הראש בחולות הליכוד", אמר והודה לכל מי שהצביע עבורו במשך השנים.