ד"ר יהודה דוד: אגן על מדינת ישראל

הרופא הישראלי שהוכיח את התרמית בפרשת הילד מוחמד א-דורה, משוכנע כי יוכל להביא לזיכויו של פיליפ קרסנטי שהורשע בצרפת בהוצאת דיבה.

בני טוקר , י"ט בתמוז תשע"ג

ד"ר יהודה דוד
ד"ר יהודה דוד
עופר עמרם

האזינו לראיון

ד"ר יהודה דוד, הכירורג הישראלי שהצליח להוכיח את התרמית בפרשת א-דורה ואף זכה בערעור בבית המשפט העליון בצרפת, משוכנע שהיה בידו לסייע לפיליפ קרסנטי ולהוכיח שוב כי מדובר בעלילת דם שקרית.

"אביו של מוחמד א-דורה היה משת"פ, החמאס רצח לו ילד ודרש ממנו להביא ילד אחר - את רמי א-דורה - ולביים כאילו חיילי צה"ל הורגים אותו, הילד הזה שכאילו נהרג על ידי צה"ל חי עד היום".

בית המשפט בצרפת, נזכיר, הרשיע אתמול בהוצאת דיבה את היהודי פיליפ קרסנטי, שטען כי ערוץ הטלוויזיה "פראנס 2" ביים את הסרט בו נראה מותו של הילד מוחמד א-דורה.

לדבריו של ד"ר דוד, בית המשפט בצרפת הינו ערכאה פוליטית, כלשונו, ועל כן הניסיונות של קרסנטי להוכיח שהסרט מבוים נכשלו, "זה משפט פוליטי לגמרי, זאת הסיבה שבמשפט שלי ברחתי מהפוליטיקה והתמקדתי בהוכחות המדעיות שמבוססות על מסמכים רפואיים. אני לאחר שנכוותי ברותחין שיניתי את האסטרטגיה והתמקדתי בדברים המדעיים. זו הטעות של קרסנטי שהוא מנהל מלחמה פוליטית עם בית משפט פוליטי".

ד"ר דוד מתפלא על כך שקרסנטי לא זימן אותו למתן עדות, "זו הטעות הגורלית שלו, הוא לא הפעיל אותי. היה לו קלף מיקוח מנצח, הכרתי לו גם בזמנו את מי שהיה מפקד המוצב, העדות שלו הייתה גם שווה זהב, אבל הוא החליט ללכת לבד ולכן הוא נפל".

הוא מבטיח ללמוד את פסק הדין, ובמידה ויתברר שמדובר שוב במשפט אנטי ישראלי הוא יצא לצרפת להגנה על מדינת ישראל, "אני אלמד את פסק הדין, ואם יהיה צורך ארים שוב את הדגל. לא יעלה על הדעת שמדינה כלשהי תאשים אותנו ברצח הילד, כאשר אנחנו לא עשינו את זה".