ערב השקה: "חנן פורת - סיפור חייו"

"הרב פורת הוא דמות ייחודית שאסור להשכיח אותה והספר זו אחת הדרכים לזכור את דמותו המופלאה", אומר לערוץ 7 חגי הוברמן.

חזקי ברוך , כ' בתמוז תשע"ג

הרב חנן פורת
הרב חנן פורת
ערוץ 7

במאהל בית הספר שדה כפר עציון התקיים אמש (חמישי) ערב השקת הספר "חנן פורת - סיפור חייו", שכתב העיתונאי חגי הוברמן.

בערב השתתפו שר השיכון אורי אריאל, העיתונאי אורי אליצור, הד"ר אבשלום קור, בני משפחה וחברים.

מחבר הספר, חגי הוברמן, אמר לערוץ 7 כי "הספר הוא ביוגרפיה ולא ספר זיכרון על דרכיו ודמותו של חנן. ניסיתי לכתוב את הספר ולהוציאו עוד בחייו ומעל שנה שקדתי עליו. הספר נכתב מתוך אהבה לאיש למרות שבספר יש גם ביקורת על מהלכים שחנן עשה. הרב פורת הוא דמות ייחודית שאסור להשכיח אותה והספר זו אחת הדרכים לזכור את דמותו המופלאה".

השר אריאל סיפר בערב כי "חנן היה מורי ורבי. לחנן היה את הידע לחבר בין אנשים ובין קבוצות. חנן היה דוגרי וסרגל היה לידו עקום. חנן הוא היד המגשימה גם ברוח וגם בחומר. אני הרבה פעמים שואל את עצמי מדוע הוא עזב אותנו בגיל צעיר ואחת התשובות שאני נותן לעצמי זה שהוא עמד בשתי משרות ועשה המון כך שבעצם יכולת העשייה שלו הייתה יותר ממאה ועשרים שנה".

אריאל הוסיף, "היכולת לזכור את חנן היא להפוך את הזיכרון לכוח וזה בא לידי ביטוי בהקמת גרעינים תורניים בכל רחבי מדינת ישראל. הדרך ארוכה וקשה אך מהנה. ניצנוצי האורות שבוקעים מכל ישוב שחנן היה שותף בהקמתו זה זיכרון האורות של חנן".

אחיו של הרב חנן, צביקי פורת סיפר בערב המרגש כי "בזמן המחלה התקרבנו מאוד, כל בוקר אכלנו חביתה, חנן אהב מאוד חביתה. לא דיברנו על פוליטיקה רק על חידודים על התורה. זה השעות היפות שאני זוכר מחנן. אנחנו כאן והוא בארץ החיים אבל החיבור הולך ונמשך".

"זיכרון זו עבודה קשה במיוחד שאבא היה דמות ציבורית אבל מצד שני זה נותן למשפחה תמונה כוללת, מיוחדת ומחדשת לגבי אבא שלנו. זה מאפשר לנו להיות מחוברים גם לאבא וגם לעצמינו ולא להתנתק ולא לשכוח. הסיפורים שאנחנו שומעים הם מאוד חיים ומאוד מחוברים ונותנים משמעות לחיים שלנו היום".

פורת התייחס להוצאת הכרך האחרון של הספר דברים מתוך הסדרה "מעט מן האור" שאמור לצאת בימים הקרובים, "המשפחה הייתה מעורבת בחלק מהמאמרים וחיבור הספר דברים, הספר היחידי מהסדרה שאבא לא זכה להוציא לאור בחייו. יש כאן סגירת מעגל מאוד משמעותית. יש כמה מאמרים מאוד חזקים שרלוונטיים ומקבלים עומק גם לימים אלו".

ירון רוזנטל, מנהל בית ספר שדה כפר עציון אמר הערב לערוץ 7, "חנן ביחד עם יהושע כהן היה ממקימי בית ספר שדה מיד לאחר מלחמת ששת הימים. חזונם היה להנחיל את מורשת גוש עציון לדורות הבאים. לאחר הקמת בית ספר שדה נמנה חנן על המדריכים הראשונים אשר סללו את הדרך. חנן אימץ בהדרכתו סגנון מיוחד בו שילב הוראת פרקי תנ"ך ומקורות מאוחרים ממורשת ישראל.
דרך זו הלהיבה את המטיילים והאירה את מקורותינו על רקע פני נוף הארץ. מאז אנו משתדלים ללכת בעקבותיו".טוען....