"הטיפול במגורשים – אות קין על המדינה"

עם סגירת מינהלת תנופה מזכיר יו"ר ועד מתיישבי השומרון, בני קצובר כי "המדינה לא סיימה לשקם את האדמה החרוכה שהותיר שרון".

ישי קרוב , כ"ב בתמוז תשע"ג

בני קצובר באירוע החזון אתמול ביקיר
בני קצובר באירוע החזון אתמול ביקיר
באדיבות ועד מתיישבי שומרון

יו"ר ועד מתיישבי השומרון, בני קצובר, תקף היום (ראשון) בחריפות את טיפול המדינה במגורשי גוש קטיף וצפון השומרון.

"הטיפול במפונים, או יותר נכון העדר הטיפול, מוכיח כי המדינה לא מסוגלת לפנות יישובים נוספים", ציין קצובר והדגיש כי דווקא היום, ביום בו נסגרת מינהלת תנופה, חשוב להזכיר כי המדינה לא סיימה לשקם את האדמה החרוכה שהותיר אחריו אריאל שרון.

קצובר מזכיר כי ברגעים אלו נמצא בארץ שר החוץ של ארה"ב ג'ון קרי שמנסה להביא לעוד מאות אלפי מגורשים מיהודה ושומרון. "השאלה האם נתניהו מבין כי מעבר לבעיה הערכית והמוסרית בעקירת יהודים מאדמתם – מדינת ישראל הוכיחה בשמונה השנים האחרונות – מאז הגירוש מגוש קטיף ומצפון השומרון – כי אין ביכולתה לשקם את המתיישבים שנעקרו מביתם".

"הדיבורים על פינוי עתידי של חבלי מולדת מחלישים את ההרתעה והחוסן הלאומי של החברה הישראלית", הוסיף קצובר שהזמין את אזרחי ישראל לבקר באתר הזמני בו מתגוררים עקורי היישוב נצרים בעיר אריאל שבשומרון. "שמונה שנים לאחר הגירוש זה כבר לא אתר זמני. כנראה שהמדינה לא מעוניינת ולא מסוגלת להתמודד עם עקירת יהודים".

בתוך כך, עשרות תלמידות תיכון הפעילות בוועד מתיישבי השומרון הפגינו הבוקר מול משכן הכנסת תחת הכותרת "תיכוניסט נגד גרוש". קבוצת הנערות מכל רחבי הארץ עמדו מול הכנסת במחאה על המחשבה לפנות ישוב בארץ ישראל.

הבנות יצאו בקריאה למדינה לתמוך בהתיישבות בעמונה, ולקבל החלטות טובות. זאת מכיוון שהיום אמורה המדינה להשיב לבג"ץ מה עמדתה ביחס ליישוב. "ביום שמתקבלת בו החלטה על קיום ישוב בארץ אי אפשר להשאר בבית או לטייל ולהנות, אלא צריך לעשות מעשה ולמחות על הרעיון להרס עמונה", ציינו פעילות הוועד.