הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון פורש

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, פרופ' עודד שריג, יפרוש בסוף חודש אוגוסט. שר האוצר לפיד הביע צער על ההחלטה.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ד בתמוז תשע"ג

הסכמה מפורשת. פרופ' שריג
הסכמה מפורשת. פרופ' שריג
פלאש 90

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, פרופ' עודד שריג, הודיע לשר האוצר, יאיר לפיד, על כוונתו לפרוש מתפקידו בסוף חודש אוגוסט הקרוב.

שריג מונה לתפקידו בינואר 2010. בתקופת כהונתו, הוביל האגף שורת מהלכים משמעותיים לשוק ההון: הקמת מסלקה פנסיונית ואתר למציאת כספים אבודים, הבניית ההסדרה של האגף על פי סטנדרטים בינלאומיים, הורדת דמי הניהול בחיסכון הפנסיוני, הקמת מחלקת אכיפה ופיקוח באגף, שהגבירה משמעותית את האכיפה בשוק ואף הטילה קנסות כבדים על מפרי הוראות הדין, ביטול מקדמים מובטחים בביטוחי מנהלים ועוד.

בנוסף, האגף ייעל ופיתח את היחידה לפניות הציבור באגף, שנותנת מענה מהיר לתלונות חוסכים ומבוטחים.

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, פרופ' עודד שריג, אמר כי "אני מודה לאנשים המצוינים באגף שוק ההון ובמשרד האוצר על עבודה משותפת קשה, מאומצת ופורייה. ביחד קידמנו את שוק ההון, הביטוח והחיסכון בשורת צעדים שישפרו את חייהם של חוסכים ויקלו על עבודת גופים מפוקחים. מחליפי יקבל אגף מקצועי מאוד, שימשיך לפקח, לבקר ולכוון את השוק המרכזי והחשוב הזה".

שר האוצר, יאיר לפיד, אמר כי "אני מצר על עזיבתו של עודד שריג ומודה לו על תרומתו הרבה לאגף שוק ההון. שריג קידם את הרגולציה בישראל לסטנדרטים בין לאומיים, קידם את  נושא הטיפול בדמי הניהול וקידם בניית תשתית מודרנית לחסכון הפנסיוני״. לפיד איחל הצלחה רבה לשריג בהמשך דרכו.