באותה חלקה, בשורה נפרדת

ביום שישי התקיימה שיחה בין הרב אלי בן דהן, ח"כ אלעזר שטרן והרב הראשי הצבאי שבסופה יצאה הפשרה לדרך בנוגע לקבורת חיילים לא יהודים

חזקי ברוך , כ"ח בתמוז תשע"ג

יום הזיכרון
יום הזיכרון
פלאש 90

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון וחבר הכנסת אלעזר שטרן, הגיעו בסוף השבוע להסכמה בנוגע לקבורת חיילים יהודים ולא יהודים בבתי הקברות הצבאיים.

לפי הסכמה זו, ייקברו חללים יהודים ולא יהודים בשורה נפרדת אך באותה החלקה. כתוצאה מכך ימשוך ח"כ שטרן את הצעת החוק שהגיש. הצעת החוק עתידה הייתה לעלות לדיון בועדת השרים לחקיקה מחר (א) וכאמור, תרד מסדר היום.

לערוץ 7 נודע כי ביום שישי האחרון התנהלה שיחה בין סגן שר הדתות הרב אלי בן דהן, אלעזר שטרן והרב הצבאי הראשי הרב רפי פרץ. רק לאחר שהתקבלה הסכמתו של הרב פרץ למתווה - יצאה הפשרה לדרך. הרב בן דהן אמר בשיחה כי הוא סומך על הרבצ"ר שהקבורה תעשה רק על פי הכללים ההלכתיים.

שטרן כזכור הגיש הצעת חוק עליה חתמו 26 ח"כים מהקואליציה והאופוזיציה, על פיה ייקברו חללים שעלו לישראל מכוח חוק השבות אך יהדותם מוטלת בספק לצד החללים היהודים - ולא בחלקה נפרדת.

ח"כ שטרן אמר בתגובה "אני מברך את שר הביטחון על החלטתו ותמיכתו בנושא. נעשה היום תיקון חשוב וצודק לעיוות שהתקיים במשך שנים רבות, אני שמח שהדבר נעשה בהסכמה ללא צורך בחקיקה, שכן ממילא מטרת החוק הייתה להביא למציאות מכבדת ומאחדת יותר."