אחיו של שקאקי הוזמן לכנסת

אחיו של המחבל פאתחי שקאקי, מנהיג הג'יהאד האסלאמי שחוסל, הוזמן לכנס בכנסת ישראל. משתתף נוסף: אשרף אל-עג'רמי.

חזקי ברוך , כ"ט בתמוז תשע"ג

הכנסת
הכנסת
צילום: פלאש 90

בכנסת ישראל צפוי להתקיים מחר (שני) כנס מדיני בו יטלו חלק אישי ציבור, חברי כנסת שרים וגם פלסטינים שנויים במחלוקת.

אחד השמות הבולטים בכנס הוא ד"ר חליל שקאקי, המנהל את המרכז הפלסטיני לחקר סקרים ומדיניות ברמאללה, אחיו של רב המחבלים פאתחי שקאקי, מנהיג הג'יהאד האסלאמי שחוסל בשנת 1995 ע"י צה"ל.

משתתף נוסף בכנס הוא השר לשעבר ברשות הפלסטינית אשרף אל-עג'רמי, שריצה מאסר של 12 שנים בכלא הישראלי.

ח"כ משה מזרחי (העבודה) שהזמין את השניים לא מוצא כל בעיה בהזמנתם של השניים.

מזרחי מסר בתגובה "מול כל הקולות המנסים לייאש אותנו שאין עם מי לדבר ועל מדינה דו לאומית עד לירדן, בימים ששר החוץ האמריקאי מטיח ראשו בקירות אטומים להתנעת התהליך המדיני, בימים שהיוזמה הערבית המתחדשת המציעה ביחד עם הסדר עתידי עם הפלסטינים גם הסדרי שלום אזוריים, הושלכה לפח סברתי שנכון לחזק את הקולות החותרים לשלום, ומאמינים בו באמת, בתקווה, ובהבטחת עתידם של הדורות הבאים".

"בכנס לתמיכה בתהליך המדיני שארגנתי ביחד עם ח"כ דוד צור 'מהתנועה' בכנסת, ישתתפו בכירי כל המפלגות התומכות ובכירים מהרשות הפלסטינית. חשוב מאד להראות שהתמיכה בקידום התהליך המדיני יש לה אחיזה מוצקה וחוצת מפלגות בכנסת ישראל".

ח"כ כלפה אמר בתגובה כי "לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב. או כמו שהגמרא אומרת: קשר רשעים אינו מן המניין. תמוה בעיני כל החיבורים הללו שמטרתם אחת ויחידה - לפגוע בקיומה ובביטחונה של מדינת ישראל. לא יעלה על הדעת שאנשים, המכונים 'בכירים ברש"פ' שבעבר שהו בכלא הישראלי בשל פעולות נגד מדינת ישראל יהיו אורחיה של כנסת ישראל. אני מציע לחברי המפלגות השונות הנוטלים חלק  ביוזמה, לחשוב שוב ולבטל את הזמנתם של האורחים הלא רצויים".