הרב נכטיילר: אנחנו במאבק על החינוך

המנכ"ל הנכנס של ישיבות בני עקיבא בהתייחסות ראשונה לסוגיית שכר הלימוד. "התקשורת קראה לזה 'מאבק על שכר לימוד' אך זהו מאבק קיומי".

עדו בן פורת , כ"ט בתמוז תשע"ג

הרב בני נכטיילר
הרב בני נכטיילר
גילי צרפתי
המנכ"ל הנכנס של מרכז ישיבות בני עקיבא, הרב בני נכטיילר, מתייחס היום (א') לראשונה לסוגיית שכר הלימוד במוסדות הלימוד של הציונות הדתית.

במכתב ששיגר הרב נכטיילר לראשי מוסדות בני עקיבא, מספר הרב כי תחושותיו הן "גיל ורעדה", כאשר הוא מקבל על עצמו את ניהול רשת החינוך.

בפתח המכתב שהגיע לידי ערוץ 7, הודה הרב נכטיילר ליו"ר מרכז ישיבות בני עקיבא, הרב חיים דרוקמן, על האמון שנתן בו כשהטיל עליו את מלאכת ניהול הרשת. "בכוח שליחותו, בניהולו, בהנחייתו ובהכוונתו נמשיך להוביל את דרכנו", הבהיר.

הרב נכטיילר הודה למנכ"ל לשעבר, הרב אלחנן גלט, שמונה לתפקד מנכ"ל משרד הדתות. "אין דומה למהפכה שחולל אלחנן במהלך 21 שנות הנהגתו כמנכ"ל המרכז, 72 ישיבות ואולפנות ו- 10,000 תלמידים יעידו על כך. תודה לאלחנן על האמון שנתן בבחירתי לתפקיד".

מכאן עובר הרב נכטיילר להתייחס לתקציב החינוך ולסערה התקשורתית שהתחוללה בשנה האחרונה סביב סוגיית שכר הלימוד הגבוה במוסדות הציונות הדתית. "אני נכנס לתפקידי בימים בהם רשתות החינוך הדתיות נמצאות במאבק על קיומם ועל היכולת שלהם להמשיך ולהעניק חינוך תורני איכותי לתלמידים".

מנכ"ל הרשת הנכנס, ששימש בעבר כראש הישיבה התיכונית ברעננה ובקרית שמואל, מביע הזדהות עם מנהלי הישיבות והאולפנות. "התקשורת קוראת לזה 'המאבק על שכר הלימוד' אבל אנו יודעים שזה בעצם מאבק על קיומנו וייחודנו. אני מקווה שנצליח למזער את הנזקים ונשמור על מוסדותינו ולכך צריכים להתגייס כולנו", הבהיר הרב נכטיילר.

את מכתבו מסיים הרב נכטיילר בתקווה להצעיד את מרכז ישיבות בני עקיבא לצמיחה ולהצלחה חינוכית ולימודית. "שנדע בעזרת ה' לתת מענה חינוכי תורני הולם לאתגרי השעה ונמשיך לזכות להעמיד בוגרים ובוגרות לתפארת העם והמדינה".

נזכיר כי בחודש שעבר הודיעה סיעת הבית היהודי על הוזלה משמעותית בשכר הלימוד במוסדות החינוך של הציונות הדתית. בישיבת סיעה מיוחדת של הבית היהודי נמסר כי סך עלות השתתפות ההורים עבור הפעילות התורנית הנוספת, הלימודית והחברתית תוזל בכעד- 40%.