רשיונות נהיגה ורכב יודפסו בסניפי 'סופר-פארם'

מהיום: ניתן להנפיק רישיונות נהיגה ורכב ולשלם עבורם, באמצעות עמדות ממחושבות לשירות עצמי ('רישיומט'), שהוצבו בסניפי הרשת.

שלמה פיוטרקובסקי , א' באב תשע"ג

חוסכים הגעה למשרד הרישוי
חוסכים הגעה למשרד הרישוי
צילום: פלאש 90

בשורה טובה לנהגים. מהיום: ניתן להנפיק רישיונות נהיגה ורכב ולשלם עבורם, באמצעות עמדות ממחושבות לשירות עצמי ('רישיומט'), שהוצבו בעשרות סניפים של רשת "סופר- פארם", בכל רחבי הארץ.

בנוסף לכך, הוצבו עמדות שירות ממוחשבות במספר קניונים ומשרדי רישוי מחוזיים ואזוריים ברחבי הארץ, באמצעותן ניתן להנפיק כפל רישיון נהיגה ורכב, או לשלם עבורם. השירות בכל עמדות השירות הממוחשבות יינתן ללא תוספת עמלה

שר התחבורה ציין, כי השירות החדש ישפר באופן משמעותי את השירות לציבור, ויפחית את העומסים במשרדי הרישוי, "עמדות השירות הממוחשבות יאפשרו לציבור הנהגים לחסוך זמן יקר וימנעו את הצורך להגיע אל משרדי הרישוי" הוסיף כץ.

עמדות השירות האוטומטיות הוצבו ב- 44 סניפי "סופר- פארם" בכל רחבי הארץ מקרית שמונה שבצפון ועד אילת שבדרום. עמדות אלה יספקו שירות במשך 10 שעות לפחות בכל יום וחלקן אף 24 שעות ביממה (רשימה מפורטת ניתן לראות באתר האינטרנט של משרד התחבורה).

עמדות שירות הוצבו בין השאר בתל אביב, ירושלים, חיפה, קרית גת, עפולה, כרמיאל, כפר סבא, טבריה, חדרה, באר שבע, אשקלון, אשדוד, אום אל פחם, כפר יסיף, סחנין עכו, נהריה, שפרעם, ראש העין, רחובות, נתיבות, מגדל העמק, דימונה, ואור יהודה.

השר כץ ציין, כי בעוד כחודשיים יוכל כל נהג לברר באמצעות עמדות שירות אלה את מספר הנקודות שצבר הנהג לחובתו וכן לקבל תדפיס מידע מפורט על הגבלות והיסטוריה של כלי הרכב שברשותו. זיהוי המשתמשים יעשה על ידי כרטיס האשראי של בעל הרכב.

יצויין, כי ועדת הכספים של הכנסת כבר אישרה גביית אגרה בסך 10 שקלים, עבור העלויות הנדרשות להנפקת תדפיסי המידע על הבעלויות הקודמות של כלי הרכב או קבלת מידע עבור הנקודות שנזקפו לחובת הנהג.