מנשרים בת"א: "לטעום טעמה של השבת"

בעקבות החלטתו של ראש עירית תל אביב שלא לקנוס חנויות הפותחות שעריהן בשבת, יצאו השבוע בחב"ד במסע הסברה על שמירתה של השבת.

חיים לב , ב' באב תשע"ג

האם בקרוב בכל המדינה? בנתיים בתל אביב
האם בקרוב בכל המדינה? בנתיים בתל אביב
פלאש 90
בעקבות החלטתו של ראש עירית תל אביב רון חולדאי שלא לקנוס חנויות הפותחות שעריהן בשבת, יצאו השבוע בחב"ד במסע הסברה על שמירתה של השבת.

במסגרת מסע ההסברה קיבלו כל תושבי תל אביב מנשר הקורא לתושבי העיר "לטעום את טעמה של השבת". על העלון חתום רבה של תל אביב הרב ישראל מאיר לאו.

"אין זו מערכה ציבורית להחלת חוק כלשהו – אלא מערכה אישית ומשפחתית", הסביר יו"ר מרכז חב"ד ורב מרכז העיר הרב יוסף גרליצקי. "פשוט להביא עוד ועוד משפחות למעגל החם והמאושר של שולחן השבת המשפחתי, לציבור הולך וגדל של אנשים ונשים מכל החוגים המבינים את ערכה העצום של השבת ואת העונג בשמירתה כהלכה".

"אין אנו מחדשים דבר, תפקידנו הוא רק להזכיר ליהודי את מה שבנשמתו פנימה הוא כבר יודע ומרגיש. אתן לך דוגמא: בשנה שעברה הייתה התכנסות של מספר תושבים בשכונתי שבה נידון כיצד לקדם, חלילה, את נושא התחבורה הציבורית בשבת בעיר. לאחר שיצרנו עמם קשר ושוחחנו איתם – לא רק שהנושא ירד מהפרק, אלא שאותם תושבים עצמם התכנסו לדיון כיצד למנוע את שוטטות בני הנוער בשכונה בלילות שבת ולהחזירם לסעודת השבת המשפחתית".

"אני מאמין שהעלאת נושא השבת לדיון ציבורי בתקשורת, רק יועיל בסופו של דבר להפנמת וחידוד המסר שלנו. כאשר עוד ועוד תושבים יצטרפו לשמירת השבת – העירייה עצמה כבר תחפש כיצד לסייע בחיזוק שמירת השבת כהלכתה ברחבי העיר".