יו"ר ועד אדם: מועצת בנימין עושקת תושבים

בעקבות ההחלטה להכפיל את אגרת הביוב של תושבי בנימין, מסיר יו"ר ועד היישוב אדם את הכפפות: "הכול פה יותר יקר מכל מקום אחר בארץ".

בני טוקר , ג' באב תשע"ג

פרוטייקט אספקת מים
פרוטייקט אספקת מים
פלאש 90

 

תושבים בישובי מועצת בנימין זועמים על ההחלטה לייקר את אגרת הביוב במאה אחוזים.

לאחרונה שלחה המועצה הודעה לתושבים לפיה עקב התנאים הטופוגרפיים הקשים והצורך בבניית מתקני טיהור רבים, תעלה אגרת הביוב והמים במאה אחוזים.

יו"ר ועד היישוב אדם בבר וענונו, מאשים את ראש המועצה בהפקרת התושבים, "המים פה יקרים מכל מקום אחר בארץ. כנראה שהמועצה הזאת לקחה לעצמה לחיות על חשבון התושבים. באנו לכאן כדי לבנות את ארץ בנימין, ולהביא לכאן כמה שיותר יהודים. לצערי אגרות מבני ציבור, יקרים יותר, המים יקרים יותר, הכול פה יותר יקר".

לדבריו בכל יישוב אחר בארץ, שיפור תשתיות ביוב, מושת לא על התושב אלא על מוסדות המדינה הרלוונטיים, "או שראש המועצה יעודד עוד יהודים לבוא לכאן, או שהוא ימשיך בשיטה הזאת ויבריח מכאן אנשים. היום אומרים לכולם בבנימין, תשקו פחות את הגינות , כי כל קוב מים עולה כפול שתיים. באיזה מקום בארץ מעלים אגרת ביוב במאה אחוז, אני לא מבין מה הרעיון הזה להקשות על התושבים, מה הקטע שלהם".

בבר קורא לראש מועצת בנימין אבי רואה, לשנות את השיטה, "שיפור תשתיות ובניית מתקני טיהור, לא צריכים להיות על חשבון התושבים, שיפנה  למשרד השיכון, למשרד לאיכות הסביבה, לחטיבה להתיישבות, הם צריכים לטפל בזה, זה מה שעשינו ביישוב אדם, בנינו הכול מגיוס כספים, ולא מהתושבים. לצערי במועצת בנימין התושבים משרתים את המועצה ולא הפוך. צריך לעצור את המגפה הזאת כדי שנרגיש יותר נוח כאן".

מדוברות מועצת בנימין, נמסר בתגובה לדברים כי "מדינת ישראל דורשת ע"פ חוק מהרשויות לנהל את הביוב כסל סגור. המדינה מתנה הלוואות לטובת העניין על בסיס גבייה של המועצה מתושביה. כמו כן הטענה שאין העלאת מחירים איננה נכונה, בכל מקום העלו הרשויות המקומיות את מיסי הביוב. הוא צודק בכך שהעלויות בבנימין יקרות יותר מרשויות אחרות וזאת מכוון שהמרחב הגיאוגרפי ופריסת הישובים בשטח דורשת מספר מתקנים רב יותר ולכן העלות גבוהה יותר".