סטרוק: המוסלמים מחללים ואנחנו שותקים

ח"כ אורית סטרוק הגישה הצעה לסדר שעניינה הרס העתיקות בהר הבית על ידי הוואקף, "הערבים לא עושים זאת במקרה או בחוסר תשומת לב".

חזקי ברוך , ג' באב תשע"ג

אורית סטרוק
אורית סטרוק
חזקי עזרא

ח"כ אורית סטרוק (הבית היהודי) הגישה היום (רביעי) הצעה לסדר שעניינה הרס העתיקות בהר הבית על ידי הוואקף.

בנאומה במליאת הכנסת אמרה סטרוק, "חז"ל אמרו שכל דור שלא נבנה בית המקדש בימיו כאילו חרב בימיו. בחלומותיהם הגרועים ביותר לא דמיינו רבותינו מצב שבו במדינת ישראל הריבונית ישנה הסכמה שבשתיקה להרס מתמשך ושיטתי של המקום המקודש ביותר לעם היהודי".

ח"כ סטרוק סיפרה כי מדי יום כשהיא מגיעה לכנסת היא מתפעלת מההוד וההדר שהיא בנויה וכיצד זה מכבד את מדינת העם היהודי הריבון בארצו, "באותו הרגע אני נזכרת בבית האמיתי החשוב ביותר לעם היהודי שעומד חרב ובזוי".

"הערבים לא עושים זאת במקרה או בחוסר תשומת לב". סיכמה ח"כ סטרוק, "פעולות אלה נעשות במסגרת פרקטיקה הנקראת בערבית 'טַמְס אל־מַעַאלִם', ביטוי שפירושו 'מחיקת הסימנים', כלומר חיסול שרידי התרבויות שקדמו לאיסלאם. מחיקה של הקשר היהודי להר הבית. למה אנחנו שותקים?".

בתגובה לדברים אמרה השרה לימור לבנת האחראית על רשות העתיקות, "החטא הקדמון של מדינת ישראל היה כשהעבירה את השליטה במקום להר. היה צריך להשאיר את השליטה לבעלי המקום שהם העם היהודי. היום על הר הבית קיים מצב שוואקף עושה כרצונו והיהודים אינם יכולים לעשות כרצונם".

השרה לבנת פירטה במליאה את מקבץ הפעולות שנעשות על ידי רשות העתיקות לחיזוק ולשימור המקום באזור הר הבית אך הודתה כי "הפיקוח על העתיקות שמושלכות בתוך פסולת העפר בעקבות החפירות במקום אינו עקבי וקבוע".