בית שמש: ריצ'רד פרס הודיע על תמיכה בבלוך

המועמדים שמתמודדים כעת מול עליזה בלוך הם אלי כהן ומשה אבוטבול - ראש העיר המכהן שזוכה לתמיכת הסיעות החרדיות.

עדו בן פורת , י' באב תשע"ג

מודל לאומי. בלוך במסיבת העיתונאים
מודל לאומי. בלוך במסיבת העיתונאים
רפי דלויה
המועמד לראשות העיר בית שמש, ריצ'רד פרס, פרש מהמירוץ לראשות העיר והודיע על תמיכה בעליזה בלוך.

המועמדים המרכזיים שמתמודדים כעת מול בלוך הם אלי כהן, שרץ בינתיים ללא תמיכה של אף אחת מהמפלגות, וכן משה אבוטבול, ראש העיר המכהן שזוכה לתמיכת הסיעות החרדיות.

יצוין כי בלוך מקבלתה את תמיכתן של מפלגות הליכוד, הבית היהודי ו-'יש עתיד'.

עם הודעתו של פרס אמרה בלוך כי מדובר בצעד משמעותי בדרך לבית שמש מאוחדת, כלשונה, "ריצ'רד מצטרף לאלפים שהחליטו בשבועות האחרונים שלבית שמש מגיע הטוב ביותר", אמרה.

במסיבת עיתונאים שקיימה בלוך בחודש שעבר, השתתף גם שר הכלכלה נפתלי בנט, שאמר כי "בית שמש קיבלה חשיפה לא טובה בשנים האחרונות, של עימות והשתלטות מסוגים שונים. היא צריכה להיות מהערים המובילות במדינת ישראל. עליזה בלוך, שהקדישה את כל חייה לחינוך, לעשייה ולקירוב לבבות, היא הסמל של 'משהו חדש מתחיל' בבית שמש. אנו יושבים מכמה מפלגות - הבית היהודי, יש עתיד והליכוד. עליזה היא מועמדת חוצת מגזרים, המועמדת של כולנו, ראש העיר של כולנו בבית שמש.

"אני קורא לתושבי בית שמש: מי שרוצה עיר שמסמלת אחדות ומכילה הרבה גוונים - דתיים וחילוניים, אשכנזים וספרדים - מכאן יוצאת בשורה גדולה לכל מדינת ישראל, שמסמלת את השילוב של דתיים עם חילוניים והחזרת הנשמה היהודית לכל מדינת ישראל. זאת עליזה בלוך. יש מעט זמן. אנו צריכים לקרוע את הרחובות עם המסר הכל כך יפה של החזרת בית שמש למפה", כך בנט.

דב ליפמן, תושב בית שמש וחבר כנסת מטעם 'יש עתיד', השתתף גם הוא במסיבת העיתונאים וטען כי "בית שמש זקוקה נואשות לאחדות, עליזה בלוך היא זו שיכולה לאחד את תושבי בית שמש, היא עשתה זאת בברנקו וייס היא תעשה זאת בבית שמש, היא תהיה ראש העיר של כולנו, אני מאמין לה ובטוח ביכולתה, בית שמש יוצאת היום לדרך חדשה שבסופה שינוי לטובת העיר ותושביה".