עידן של התרחבות, פלוס

ועדת הכלכלה אישרה הוספת ערוצים בתשלום לששת הערוצים שמוצעים כיום בחינם בשידורי עידן+ הדיגיטליים. המכרזים יפורסמו בתחילת 2014

דורון רותם שני , י"ב באב תשע"ג

יותר ערוצים, אבל לא בחינם. שידורי עידן+
יותר ערוצים, אבל לא בחינם. שידורי עידן+
הרשות השנייה לרדיו וטלוויזיה

עידן חדש עומד לזרוח עבור משתמשי עידן+, מערך השידורים הדיגיטלי של הרשות השנייה לרדיו וטלוויזיה.

לאחר הרבה הערכות, ציפיות ודיונים, אישרה ועדת הכלכלה להוסיף תשעה ערוצים לשידורים. בכך אמור להגיע מספר הערוצים שייקלטו בממירי עידן+ ל-15 במספר, אם כי לא ברור מתי בדיוק.

כיום ניתן לקלוט באמצעות שירותי עידן+ הדיגיטליים שישה ערוצים בלבד: 1, 2, 10, 33, חינוכית 23, וערוץ הכנסת. ערוצים אלה מסופקים בחינם לכל מי שרכש או ירכוש את הממיר המתאים.

להבדיל, תשעת הערוצים החדשים יסופקו רק עבור מי שישלם עבורם דמי מנוי. ערוצים אלו גם יוכלו לשלב פרסומות כדי לממן את פעילותם. כמו כן, לפחות שלושה מהם יצטרכו להתחייב לכך שהם יספקו הפקות מקור שמקיפות כ-10% מסך שעות השידור. המכרז לקביעת הערוצים ייצא לדרך בתחילת 2014, והועדה לא קבעה מועד סופי להתחלת השידורים בהם. הערוצים שצפויים להצטרף יכללו נושאים כמו ספורט, תעודה, טבע, סרטים ועוד.

"הציבור ירוויח ערוצים איכותיים במערך עידן+. בעקבות הרחבת השירות תתפתח תחרות אמיתית בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית, שתביא בעתיד גם להוזלה במחירי המנוי לכבלים וללוויין, באותו האופן שהתחרות בסלולר גרמה לצניחה חדה בדמי המנוי החודשיים", אמר שר התקשורת, גלעד ארדן.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il