ה"בן דוד" שהחליף גלגל ליהודיה, בשיא הצום

אישה מקרית ארבע נתקעה עם תקר בגלגל ועשרות נהגים סירבו לעזור. "תודה בן דוד מוסלמי שבזמן שאתה צם לרגל הרמדאן עשית חסד עם מתנחלת".

עדו בן פורת , ט"ו באב תשע"ג

פנצ'ר
פנצ'ר
המסיירים
ישראל שירן, תושב קרית ארבע, סיפר על שיחת טלפון שקיבל אמש (א') מאשתו, לאחר שנתקעה עם רכבה בירושלים בגלל תקר בגלגל. 

"יש לי פנצ'ר ואנחנו (אשתי + הבנות וקרובי משפחה) תקועים בין גילה לקניון מלחה", תיאר שירן את שיחת הטלפון, "תנסי לעצור מישהו שיעזור לך ואם לא ילך אצא אלייך", הבטיח לה.

לדבריו, עשרות נהגים עברו בסמוך אליה ולא עצרו לסייע. "היא כבר מתייאשת ומתקשרת אלי שוב, ואז בלי שבכלל ביקשה נעצר רכב ממנו יורד גבר ושואל מה קרה. היא מראה לו את הפנצ'ר ותוך שניות הוא מתחיל במלאכת החלפת הגלגל".

"הברגים תקועים חזק", תיאר שירן, "אך הוא לא מתייאש ובמאמץ רב הוא משחרר אותם ומשלים את המלאכה כאשר ידיו ובגדיו שחורים. לפני שהוא מסתלק לו לדרכו הוא בודק את הגלגל החלופי לוודא שיש מספיק אוויר ואומר לאשתי במבטא ערבי כבד: 'יש מספיק אוויר. את יכולה להמשיך לנסוע. שיהיה לך כל טוב'. לקח לי קצת זמן בגלל הצום'."

שירן מספר שאשתו נדהמה מטוב לבו וחיפשה את הארנק כדי לשלם לערבי על עבודתו, "אך הוא נכנס במהירות לרכבו ונסע. עשרות אחים מתעלמים ו'בן דוד' אחד צדיק עשה איתנו חסד. זאת האמת והיא צריכה להישמע ולהיראות", משוכנע שירן.

"אז תודה לך 'בן דוד' יקר, ערבי מוסלמי שבזמן שאתה צם לרגל הרמדאן, הטרחת עצמך לעשות חסד עם מתנחלת מקרית ארבע. שאלהים יברך אותך", הוסיף.