אתרים של אובונטו ואפל נפרצו על ידי האקרים

גל הפריצות לאתרים גדולים נמשך. בהפרש של יומיים נפרצו הפורום הראשי של אובונטו ופורום המפתחים של אפל. האתרים הורדו וטרם חזרו.

דורון רותם שני , י"ז באב תשע"ג

הפריצה לפורומים של אובונטו
הפריצה לפורומים של אובונטו
תמונת מסך

הפריצות לאתרים גדולים נמשכות. הקורבנות הפעם הם מערכת הפורומים של אובונטו ופורום המפתחים של אפל.

הפריצות אירעו בהפרש של יומיים, ככל הנראה על ידי פורצים שונים. שני האתרים הורדו לצורך תיקוני אבטחה, ונכון לבוקר זה טרם חזרו לעבודה.

פורום המפתחים של אפל הורד על ידי החברה לאחר שהבחינה בפריצה. פריצה זו סיכנה 275,000 משתמשים שרשומים בפורום. לפי מה שהחברה הודיעה מאוחר יותר, הייתה סכנה לגניבת כל הפרטים שלהם ששמורים במערכת, כולל פרטים אישיים. חלק מהמשתמשים אף דיווח שהבחינו בניסיונות לפתח את הסיסמאות שלהם במערכת. כעת אפל עסוקה בבניה מחדש של מערכות הפיתוח, כולל בנייה מחדש של כל בסיס נתוני המשתמשים.

הפגיעה בפורומים של אובונטו, הפצת הלינוקס הפופולארית, הייתה קשה יותר. שם הפריצה, על ידי האקר שמכנה את עצמו @Sputn1k_ התגלתה קצת מאוחר מדי. הוא הצליח לגנוב את כל נתוני 1.82 מליון המשתמשים בפורום, נתונים שכוללים שם משתמש, סיסמה וכתובת דואר אמיתית. כמו במקרה של אפל, האתר הורד כדי לאפשר לקבוצת אבטחת המידע לבנות מחדש את המערכת ואת בסיס הנתונים.

קנוניקל, החברה המסחרית שעומדת אובונטו, מסרה שלא הייתה פגיעה בשירותים האחרים של החברה כולל שירות האחסון בענן Ubuntu One וכולל פלטפורמת הפפתחים Launchpad. עם זאת, היא ממליצה לכל מי שנוהג להשתמש בסיסמאות זהות עבור אתרים שונים, למהר ולהחליף את הסיסמאות באותם אתרים.

 


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il