סרבן צו ההרחקה בועז אלברט שוחרר ממעצר

בית משפט השלום בפ"ת הורה לשחרר את בעז אלברט סרבן צו ההרחקה המנהלי מיצהר, אולם הוא הורחק מכל שטחי יו"ש.

שלמה פיוטרקובסקי , ט"ז באב תשע"ג

בועז אלברט
בועז אלברט
דוברות יצהר

בית משפט השלום בפ"ת הורה לשחרר את בעז אלברט סרבן צו ההרחקה המנהלי מיצהר, אולם הוא מורחק משטחי יו"ש לפחות עד ליום חמישי הקרוב, אז תנתן החלטה בתיק שלו.

היום (שלישי) הוגש נגד אלברט כתב אישום בגין הפרת צו ההרחקה שקיבל לפני כשבוע חתום בידי ניצן אלון. אלברט הצהיר כי אין לו כל כוונה לכבד את הצו.

לדבריו הצו נגדו הוצא אך ורק משום התבטאויות בפומבי נגד מדיניות צה"ל במלחמתו בטרור, ולא בגין אף מעשה בלתי חוקי. את אלברט ייצג עו"ד עדי קידר מטעם חוננו.

בשבוע שעבר קיבל אלברט צו הרחקה מינהלי מכל שטחי יהודה ושומרון למשך חצי שנה, החתום על ידי אלוף פיקוד המרכז, ניצן אלון.

אלברט (40), אב לשישה, הצהיר כי לא יכבד את הצו ולא יעזוב את ביתו. לדבריו, הצו ניתן כהתנכלות גרידא, בשל דברים שאמר וכתב באופן פומבי, בהם מתח ביקורת על תפקודו של צה"ל מול הטרור הערבי המתגבר בתקופה האחרונה.

אתמול (שני) סמוך לשעה 18:00 בערב, הגיע לבית משפחת אלברט בגבעת תקומה, כח של שוטרי יס"מ שצעד רגלית במעלה ההר התלול מהכפר הערבי עינאבוס הממוקם כק"מ וחצי מיצהר. אלברט ש'נשלף' על ידי השוטרים נאזק, וכשסירב לצעוד עימם מרצונו, נגרר על ידי השוטרים אל הניידת שהמתינה בלב הכפר. היום כאמור הוגש כתב אישום נגד אלברט אך הוא שוחרר ממעצר.

חברת  הכנסת אורית סטרוק פנתה היום לשר הביטחון בשאילתא על צו ההרחקה שהוציא אלוף פיקוד מרכז מיו"ש לבועז אלברט מיצהר.

לאחר שציינה ח"כ סטרוק כי צו ההרחקה הינו צעד קשה שבג"צ דרש להמעיט בו וכן שאלברט אינו מעורב בפעילות בלתי חוקית אלא בהבעת דעותיו בלבד הפנתה חברת הכנסת לשר הביטחון את השאלות הבאות: האם הצו נועד לסתום את פיו של אלברט? מה התועלת, הרי את דעותיו יוכל להביע גם מחוץ ליו"ש? האם ישנם צוים נוספים שכל מטרתם לסתימת פיות בלבד?

חברת הכנסת אורית סטרוק מסרה, כי "יש כאן מקרה בולט בו נעשה שימוש בצו הרחקה הפוגע אנושות בזכויות האדם בשל הבעת דעות. אם לדעת מערכת החוק עובר אלברט על החוק יש לפעול בדרכים המקובלות ולהציג ראיות ועובדות שאני מאמינה שאם היו כאלו כבר היה נעשה בהן שימוש".