עובדי משרד החוץ ינפיקו אשרות למטפלים

בשורה למטופלים הסיעודיים ובני המשפחות: הטיפול באשרות כניסה לעובדים זרים בתחום הסיעוד יוחרג משביתת עובדי משרד החוץ.

שלמה פיוטרקובסקי , ט"ז באב תשע"ג

די לניצול.
די לניצול.
צילום: פלאש 90

הטיפול באשרות כניסה לעובדים זרים בתחום הסיעוד יוחרג משביתת עובדי משרד החוץ, כך הכריז יו"ר ועד עובדי המשרד בדיון דחוף בנושא שהתקיים היום בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת.

יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ (הליכוד ביתנו) פנה לוועד העובדים ואמר: "אסור לכם בשום אופן לפגוע באוכלוסיות החלשות במסגרת העיצומים. זה חמור מהפעלת עיצומים כנגד המגזר הפרטי ומפגיעה באינטרסים של מדינת ישראל".

יוזם הדיון, ח"כ ראובן (רובי) ריבלין (הליכוד ביתנו), אמר: "פנו אלי חולים סיעודיים שמטפליהם לא קיבלו אשרות כניסה לישראל. זהו מאבק אדירים בין עובדי משרד החוץ מול משרד האוצר, ומי שנטחן בגלגלי המאבק הם החולים הסיעודיים. לכולנו יש הורים, כולנו עלולים יום אחד להיות נזקקים, ואסור לנו להתעלם ממצוקתם של החולים, גם אם תהיה פגיעה מסוימת באינטרסים של השובתים".

יו״ר ועד עובדי משרד החוץ, יאיר פרומר, הגיב: ״אין לנו כוונה לפגוע בחיי אדם, אלא רק לעמוד על זכויותינו. ועדת החריגים תחריג כל דבר שקשור בבריאות או בטיפול סיעודי״. בתום הדיון ביקש ועד העובדים מהארגונים המטפלים בעובדים הסיעודיים להעביר אליו במרוכז את כל הפניות שהצטברו אצלם במהלך 4 חודשי השביתה.

במהלך הדיון האשים יו"ר הוועדה ח"כ כץ את משרד האוצר באטימות ובזחיחות, משום שלדבריו אינו מנהלים את המשא ומתן מול העובדים מתוך כוונה אמתית להביא לסיום השביתה. 

גן שר החוץ ח"כ זאב אלקין, חיזק את דבריו:  "משרד החוץ תומך בחלק מדרישות העובדים, אך אנחנו במבוי סתום. אם האוצר היה נרתם, היינו פותרים את הסכסוך הזה תוך זמן קצר".