לרדת עוד יותר בגדול

אינטל מתכוונת להשיק מעבדי האסוול חדשים שיצרכו 4.5 וואט בזמן ההפעלה, כך שהם לא יזדקקו למאווררים ויאפשרו טאבלטים דקים יותר.

דורון רותם שני , כ' באב תשע"ג

אינטל מציגה מעבדים חדשים למוצרים ללא אוורור
אינטל מציגה מעבדים חדשים למוצרים ללא אוורור
Israel news photo: Flash 90

אינטל ממשיכה במאבק שלה על שוק הטאבלטים.

החברה מתכננת להציג מעבדים ממשפחת ההאסוול (Haswell) שלא ידרשו מאווררים. מעבדים אלו, שפותחו בישראל, יאפשרו ייצור טאבלטים דקים במיוחד שגם לא ישמיעו רעשי אוורור.

באינטל, שמספרים שהמעבדים החדשים יגיעו כבר בחודשים הקרובים לשוק, מכוונים אותם גם למשפחת מכשירי ה-2 ב-1: מחשבים שהמסכים שלהם נתיקים ויכולים לתפקד כטאבלטים בפני עצמם.

עם זאת לא מדובר בשינוי במעטפת התרמית (TDP) של המעבדים. זו תישאר על 11 וואט, כמו שאר המעבדים בסדרת ה-Y של משפחת הדור הרביעי של מעבדי ה-Core i, הסדרה שמיועדת למכשירים בעלי צריכת כוח נמוכה. ההבדל הוא שבאינטל שיפרו את מנוע התרחישים, כך שהוא יכול לתפעל ברוב המקרים בצריכת כוח נמוכה בהרבה, או כאמור 4.5 וואט. מדובר בשיפור של כ-1.5 וואט לעומת מעבדי ה-Y שכבר הוצגו בדור החדש של מעבדי ההאסוול.

ההכרזה הנוכחית, על מחשבי אולטרה-בוק וטאבלטים שיכולים לעשות שעושים שימוש בצריכת חשמל של 4.5 וואט בלבד, היא חלק מהאסטרטגיה של אינטל להמשיך ולהציג מעבדים שיאפשרו ליצרניות להשיק מחשבים קלים, שקטים ודקים במיוחד. זאת, מבלי לפגוע בחיי סוללה ובביצועים.

לפי אינטל מעבדי ה-4.5 וואט יאפשרו זמן עבודה של יותר מ-9 שעות ללא טעינה.

 


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il