הרב פרץ נפגש עם צוערי קורס רבנים צבאיים

צוערי קורס רבנים צבאיים נפגשו עם הרב הצבאי הראשי. הרב פרץ התייחס לאיזון בין שמירת שבת וכוננות מבצעית והדגיש: העיקר אהבת ישראל.

אורנית עצר , כ"ג באב תשע"ג

הרב פרץ בארץ חמדה
הרב פרץ בארץ חמדה
צילום: ארץ חמדה

60 צוערי קורס רבנים צבאיים ערכו ביקור בכולל 'ארץ חמדה' שבירושלים לאחר שסיימו ניווטים בבירה.

במהלך הביקור פגשו צוערי הקורס את רבני הכולל, ושמעו על פעילותו בארץ ובעולם: לימודי רבנות ודיינות, הכנה לשליחות רבנית בחו"ל ועל רשת בתי הדין "ארץ חמדה - גזית". כאשר הסיור בכולל נערך בהדרכתם של דיין בית הדין, הרב עדו רכניץ, ומנהל בתי הדין 'ארץ חמדה גזית', הרב ליאור בוסקילה.
 
בהמשך נפגשו הצוערים עם הרב הצבאי הראשי, תא"ל הרב רפי פרץ, שהרצה בפניהם אודות דגשים המנחים את שירותו של הרב הצבאי במדינת ישראל, ובראשם אהבת ישראל. 

הרב פרץ נשאל על ידי אחד מאברכי 'ארץ חמדה' שבימים אלו משמש כצוער בקורס, בנוגע לאיזון בין שמירת שבת לבין שמירה על כוננות מבצעית בצה"ל. הרב פרץ סיפר לצוערים כי דילמה זו התעוררה בעבר ע"י לוחם בסיירת גולני ששאל האם מותר להכין את הציוד שלו למבצע בשבת לנוכח העובדה כי המפקד שלו לא יספיק לעשות לו את מסדר הכוננות בזמן אחר לפני המבצע. הרב פרץ עמד על כך שיש להכריע בשאלה זו מתוך שיקול דעת ובחינה יסודית של הנתונים.

הביקור נחתם בשיעורו של סרן (במיל.) הרב אברהם הרוש, בוגר 'ארץ חמדה' ומדריך בקורס, בנושא: משפט התורה במדינת ישראל.

ראש מכון ארץ חמדה, הרב יוסף כרמל אמר לאחר הביקור "שמחנו לארח בבית מדרשנו את צוערי קורס רבנים צבאיים, אנו מאחלים להם הצלחה רבה ורואים בהם נכס ערכי ומשמעותי החובר לשורותיו של שומרי מדינת ישראל. חניכי הקורס מהווים עבורנו שליחי אהבת התורה והארץ המאירים את דרכם של המוני ישראל".