התשובה לגזירות המילה: איגוד מוהלים אירופאי

כתשובה לנסיונות החוזרים ונשנים להגביל את המילה באירופה הוקם איגוד המוהלים האירופאי (UME) בחסות ועידת רבני אירופה.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ג באב תשע"ג

הקמת האיגוד
הקמת האיגוד
ועידת רבני אירופה

'ועידת רבני אירופה' הודיעה על הקמת איגוד המוהלים האירופאי (UME).

האיגוד, אשר מבוסס על מודל האינישייישון סוסייטי הבריטי, יאגד בתוכו מוהלים מוסמכים מרחבי אירופה, בכדי להבטיח כי חברי הקהילות היהודיות ייהנו משירותי מוהלים ברמה הגבוהה ביותר.

האיגוד יהווה גוף חוקי עצמאי ויתנהל בפיקוחו של אב"ד אירופה, הרב חנוך הכהן ארנטרוי.

חברי הועד ייצגו ארבע מדינות שונות. דוברי האיגוד הינם שמעון כהן מלונדון ופרופ' הרמן לונשטיין מאמסטרדם. ד"ר יוסף שפיצר מלונדון ישמש כמנהל רפואי, בכדי לוודא שהאיגוד יעמוד בסטנדרטים הרפואיים הגבוהים ביותר.

במהלך השבועות הקרובים, יתייעצו חברי הועד עם רבנים ברחבי אירופה ויכינו רשימה של מוהלים מוסמכים. בנוסף, יערוך האיגוד סמינריונים וימי עיון לחברים הפוטנציאלים לשינון וחזרה על ההלכות הרלוונטיות, סוגיות רפואיות ומשפטיות ולקבלת הסמכה מלאה.

נשיא 'ועידת רבני אירופה', הרב פנחס גולדשמידט, אמר כי הוא שמח שחודשים ארוכים של עמל רב הניבו פירות, ושהאיגוד קם ונהיה. 'המאורעות האחרונים בפולין הוכיחו כי יהדות אירופה זקוקה לחזית מאוחדת היום יותר מאי פעם, כאשר עומדים בפנינו אתגרים לא פשוטים'.

הרב שלמה הופמייסטר מווינה, נשיא איגוד המוהלים האירופאי, אמר כי: "האיגוד מאפשר לנו לאשר מוהלים אירופיים מוסמכים ולקדם סטנדרטים גבוהים בנושא שעצם קיומו מעורער ע"י מתנגדים לברית מילה, ששועטים על כל הזדמנות לקרוא עליה תיגר. הדיון המתמשך על ברית מילה באירופה מחייבת שכבת הגנה נוספת, שהיא קריטית בעיתוי הנוכחי".