מקורבי הרב עמאר נגד דרעי: הרבנים מסתדרים לבד

הבחירות לרבנות הראשית הותירו משקעים בקרב הציבור הספרדי. הרב עמאר ניסה להתפייס עם בית הרב יוסף, דרעי מנע, והביקורת לא אחרה.

חיים לב , כ"ג באב תשע"ג

הרב עמאר והרב עובדיה
הרב עמאר והרב עובדיה
צילום: פלאש 90

הבחירות לרבנות הראשית שהיו אפופות באינטריגות פוליטיות ולא מעט דם עכור בין הצדדים, הותירו משקעים לא מעטים בקרב הציבור הספרדי.

ראשון הנפגעים מבחירת הרב יצחק יוסף היה הרב הראשי לשעבר הרב עמאר, שלא נכלל לבסוף בדיל 'עמאר – סתיו', וזאת, לאחר שש"ס פסלו את הרב סתיו, ובהמשך אף את מועמדותו של הרב עמאר. על פי דיווחים שונים, מקורבי הרב עמאר ניסו להריץ את הרב בוארון אך נחלו הפסד צורב עם בחירתו של הרב יצחק יוסף.

נצחונו של הרב יוסף חשף את הקרע העמוק השורר בימים אלה בין בית הרב יוסף לבית הרב עמאר. למרות ניסיונותיו של הרב עמאר להיפגש עם הרב יוסף, בבית הרב עמאר קיבלו מסרים מדרגים שונים בש"ס לפיהם לפי שעה אין מקום ל'סולחה'.

אל ערוץ 7 הגיעו ציטוטים בהם תוקפים אישים המקורבים לרב עמאר את יו"ר ש"ס אריה דרעי, שלדבריהם מונע השכנת שלום והחזרת השקט על כנו בתוככי ש"ס.

 "הרבנים מסתדרים לבד", הם אומרים. "הרב עובדיה והרב עמאר אינם זקוקים למתווכים. לא ייתכן שדרעי יעשה בש"ס ובבית הרב עובדיה יוסף כבתוך שלו. הגיע הזמן שדרעי ינהג כמצופה ממנהיג פוליטי. ולא מעבר. הוא צריך לדעת את מקומו".