אבוטבול: צר לי שהדירו אישה מלהיות ראש עיר

ראש העיר בית שמש הגיב למחנה הציוני שיתמודד מולו בבחירות לראשות העיר. "אני שמח שכל ממשלת ישראל מתעניינת בבית שמש".

עדו בן פורת , ב' באלול תשע"ג

משה אבוטבול
משה אבוטבול
צילום: פלאש 90
ראש העיר בית שמש, משה אבוטבול, הגיב היום (חמישי) להצבתו של אלי כהן בראש הרשימה הציונית שתתמודד מולו על ראשות העיר.

"אני מברך כל מועמד שמתמודד מולי ובלבד שנשמרים כללי ההגינות, האמת והצדק ומאמין שעוד יהיו הרבה הפתעות בדרך גם לגבי תמיכות של חוגים נרחבים במועמדותי".

אבוטבול, הזוכה בינתיים בתמיכת הסיעות החרדיות; ש"ס, ויהדות התורה, אמר כי הוא מברך על האיחוד בין עליזה בלוך לאלי כהן, "אך צר לי שהדירו אישה מלהיות ראש עיר, דבר שכולם ציפו לו".

עוד אמר אבוטבול, "אני שמח שכל ממשלת ישראל מתעניינת בנעשה בעיר בית שמש, בניגוד להתעניינות בשאר ערי ישראל. כנראה שלאחר כהונתי עם פתיחתם של קניונים רבים וכבישים באזורי התעשייה ופיתוח העיר, מאד קורץ לכולם ל'כבוש' את העיר וזה מאד מחזק אותי כי זה מעיד שאכן השקעתי מאד בחמש השנים האחרונות".

בימים האחרונים ניהל יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, שיחות עם המועמד העצמאי אלי כהן, והגיע למתווה לפיו כהן יצטרף לבית היהודי, וכך יתאחד המחנה הציוני בבית שמש. בימים האחרונים קידם בנט את מתווה האחדות לאור הרצון למנוע פיצול בגוש הציוני בבית שמש.

"אני מברך על ההגעה למתווה של אחדות ושיתוף פעולה בתוך הגוש הציוני, כדי להגיע בכוח עוצמתי למטרה האמיתית – החזרת העיר לידיים ציוניות, למתינות ולשפיות, שייצגו את היהדות היפה ומאירת הפנים", אמר הבוקר בנט. "אני קורא לכל המפלגות הציוניות להצטרף למאבק, שהפך להיות סמלי עבור מדינת ישראל. זאת ההזדמנות האחרונה. אין לגוש הציוני ברירה אלא לנצח בה".

לדבריו, "המחנה הציוני בבית שמש קיבל היום הזדמנות להתאחד ולהביא להחזרת בית שמש לפסים של צמיחה ושל דו קיום. התוצאות תלויות בתושבים - כל תושב חייב לצאת, להביא את משפחתו וחבריו ולהצביע כדי להביא שינוי. הבית  היהודי נפתחה למנדטים רבים מהציבור החילוני בבחירות האחרונות, ואנחנו ממשיכים בכך גם בבחירות המונציפליות, ובתוכן גם בבית שמש".

יש לציין כי בבחירות הקודמות הגוש הציוני היה מפוצל ואיש ש"ס, אבוטבול, ניצח את ראשות העיר. כהפקת לקחים הוחלט לאחד כוחות, וכך אלי כהן, שהתחיל את המירוץ שלו לפני כשנה, חבר לבית היהודי ויעמוד בראש הרשימה המוניציפאלית של המפלגה.