מלחמות הקברים: הקבלן הותקף על ידי הפעילים

פעילי 'אתרא קדישא' חשודים שתקפו פיזית את הקבלן אריה גולובנציץ בירושלים בגין סירובו לאפשר לפקח על מתחם בניה המצוי בבית שמש.

חיים לב , ב' באלול תשע"ג

בית קברות. אילוסטרציה
בית קברות. אילוסטרציה
פלאש 90

מלחמות הקברים עולים מדרגה: פעילי 'אתרא קדישא' – הארגון הנלחם נגד חילולי קברים – חשודים שתקפו אמש (רביעי) פיזית את הקבלן אריה גולובנציץ בירושלים בגין סירובו לאפשר להם לפקח על מתחם בניה המצוי בבעלותו בבית שמש.

על פי החשד, הפעילים התחזו מאחורי דלתו כאנשים הבאים לאסוף צדקה, וברגע שהוא הגיע לדלת הם הכו אותו במכשיר זהה עד אשר הוא נזקק לטיפול רפואי. בני ביתו הזעיקו על אתר את כוחות המשטרה וכוחות ההצלה שפינוהו לבית החולים הדסה עין-כרם.

בני הקר, מתנדב מד"א שגר בסמיכות סיפר "הגעתי בעקבות קריאות לעזרה מצד בני המשפחה, מצאתי את אבי המשפחה חבול בראשו כשהוא מדמם בבטן ובגפיים, הענקתי לו טיפול ראשוני, ובתום הטיפול פינתי אותו לחדר הטראומה בבית החולים הדסה עין-כרם כשהוא סובל מחבלות בראש, בבטן ובגפיים".

בציבור החרדי הוקיעו את אלימות הפעילים והבהירו כי מגנים ומתנערים ממעשים הנוגדים את דעת התורה. "המקרה עלול היה להסתיים ברצח", טוען אהרל'ה יקטר, יו"ר האגודה למניעת חילולי קברים. לדבריו, "מדובר בארגון פשע לכל דבר. הם חבורה אלימה ופושעת".

מנגד, מקורבים לתוקפים הכחישו את המעשה וטענו כי הקבלן הוא זה שתקף אותם וכי אחד הפעילים אף נזקק לטיפול רפואי. כך או כך, המשטרה פתחה בחקירה.