המנהל האזרחי עקר מטע בגבעת הרואה

פקחי המנהל האזרחי, בליווי לוחמי מג"ב, עקרו הבוקר מטע בגבעת הרואה הסמוכה לישוב עלי, בעקבות הוראת בג"ץ.

אורנית עצר , ו' באלול תשע"ג

גבעת הרואה
גבעת הרואה
באדיבות מועצת בנימין

פקחי המנהל האזרחי הגיעו הבוקר (שני) לגבעת הרואה שבבנימין, סמוך לישוב עלי, על מנת לעקור מטע שניטע לטענת פלסטינים על שטח השייך להם.

על פי דיווחים מהשטח, במקום הוכרז "שטח צבאי סגור" ועשרות לוחמי מג"ב במקום אבטחו את עקירת המטע, שבוצעה על פי הוראת בג"ץ.

לפני כשבוע וחצי עקרו פקחי המנהל האזרחי את כרמו של מאיר דרליך הסמוך לישוב סוסיא שבדרום הר חברון עקב טענותיו של פלסטיני לפיהן השטח שייך לו.

דרליך, שהיה בחופשה בזמן העקירה, סיפר לערוץ 7 כי רק כשחזר מהחופשה ראה את ההרס, "פשוט אין לי כוחות נפש לראות את החורבן הגדול הזה, הייתי בחופש ולא היה לי הרבה מה לעשות, אני כבר איבדתי את האמון במערכת ששונאת יהודים ומעדיפה ערבים, הרי מדובר בשטח בטחוני ישראלי, וגם אם יהרסו את הכרם הערבי לא יוכל לעבוד שם אז לשם מה להרוס".

"המנהל האזרחי ממהר להרוס כשמדובר בחקלאים ישראלים" אומרים בתנועת רגבים, "כאילו שכבר גמרו לטפל באלפי המבנים הבלתי חוקיים של הפלשתינים ובמאות מקרים של השתלטות פלשתינית על אדמות מדינה. אין דרך אחרת להבין את גל ההריסות בשבועות האחרונים זולת רדיפה".

עוד אומרים ברגבים "הגיע הזמן ששר הביטחון משה יעלון, שנבחר במסגרת מפלגה שחרתה על דגלה את פיתוח ההתיישבות, יתחיל לקחת את הענינים בידיים ויפסיק את ההתעמרות של המנהל האזרחי במתיישבים".