רזי ברקאי: אפשר להיות שמאלני וגם אובייקטיבי

מגיש התוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל, מכריז על עצמו כאיש שמאל- מרכז. "אני מצד שמאל של שקד, של בנט וגם מצד שמאל של בנימין נתניהו".

ניר הר זהב , ז' באלול תשע"ג

רזי ברקאי
רזי ברקאי
פלאש 90
רזי ברקאי, מגיש התוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל, מכריז על עצמו כאיש שמאל ומספר מי המרואיין האהוב עליו ביותר.

לשאלה האם עיתונאי צריך להיות אובייקטיבי, ענה ברקאי "כן, בהחלט".

בראיון לתוכנית "אנשים" בערוץ 2, נשאל ברקאי האם עיתונאי יכול להיות שמאלני ואובייקטיבי גם יחד, "חד משמעית כן. מהפה שלי המילה 'שמאלני' יוצאת סימפטית יותר מהפה שלך".

"אתה רוצה עוד משפט?" שאל ברקאי את המראיין וסיפר כי "המילה '1967' כמו שאומר לי סאיב עריקאת זו לא מילה גסה בעיניי. אני מצד שמאל של איילת שקד, כן אני גם מצד של שמאל של נפתלי בנט וגם מצד שמאל של בנימין נתניהו. תן לי הנחה, בוא נעשה את זה שמאל- מרכז".
 
ברקאי מגלה כי יש לו "חשבון לא סגור" עם בנט ושקד, עוד מתקופתם בתנועת 'ישראלי שלי', אז ניהלו קמפיין נגד התחנה הצבאית והשמיעו את ברקאי שאמר "חלק מהבעיה זה האופן הכוחני, הברוטאלי והטוטאלי של התקפות חיל האויר כשתוצאה מהן נהרגים אזרחים". ברקאי הגיב לציטוט שהשמיעו בקמפיין ואמר "להגיד עלי שאני לא פטריוט ישראלי זה משהו שהוא... סכין בגב".

ברקאי, המגיש את תוכניתו מאז 1995, סיפר כי המרואיין האהוב עליו ביותר הוא אהוד ברק. "לא קל לי איתו אבל הוא אחלה מרואיין... יש שם איזה רוע אמיתי... ויש סרקזם... האיש יודע ל'פסנתרן' אותנו ואני מאוד מעריך אותו ומאוד 'פוחד' ממנו".