שלל דרכים אינטרנטיות למציאת שידוך

רשת האינטרנט עשתה מהפכה משמעותית בתחום ההיכרויות. החל מכמות ההצעות, אופן יצירת הקשר הראשוני, יכולת סינון ההצעות, ועוד ועוד...

ערוץ 7 , ז' באלול תשע"ג

מי לא חולמת על האביר על הסוס הלבן שיופיע כך סתם פתאום דוהר מן האופק ויישא אותה אל עבר השקיעה...

מי לא חולם לפגוש ממש באקראי, מעבר לפינה, את נסיכת חלומותיו ובמבט חטוף אחד להבין שהוא מצא את האחת והיחידה?

בינתיים החלום כלל לא נגוז, אך בצעד מעשי בוחר לו כל אחד דרכים משלו למצוא את החצי השני, אם על ידי חברים, מכרים, קרובי משפחה, אתרי היכרויות, ארגוני הכרויות ושדכנים.

ואם בהתחלה רק דרך אחת הייתה אופציונלית, הזמן שעובר ואירועי החיים נותנים לדרכים אחרות הזדמנות, בתחילה אולי בהיסוס קל ולאחר מכן זוהי כבר דרך מקובלת ומתאימה. מאיפה שלא יבוא, רק שיבוא כבר... 

ניתן לומר כי רשת האינטרנט, מבלי לרצות ומבלי להתכוון לכך, עשתה מהפכה משמעותית גם בתחום ההיכרויות. החל מכמות ההצעות, אופן יצירת הקשר הראשוני, יכולת סינון ההצעות, ועוד ועוד... הרשימה ארוכה.

המשמעות של רשת האינטרנט היא אתרי היכרויות, אך הדבר כלל לא מסתכם באתרים אלו, הכוונה היא כמובן גם פורומים, בלוגים, צ'טים, ואיך לא - הרשתות החברתיות. 

עם כל זאת, גם לרשת האינטרנט לא היה פשוט. אם לפני כ-7 שנים, לא הרבה מעבר לחמישית מהמשתמשים בארץ נעזרו ברשת להיכרויות, ובקרב הדתיים 7% בלבד נהגו להשתמש באתרי היכרויות, כיום המספרים שונים לחלוטין. היחס שלנו לאנונימיות ברשת השתנה, הזמן עשה את שלו, היחס השתנה גם לא מעט בעזרת פייסבוק ודומיה ששברו את הקרח בעניין הזה. 

גם התוצאות מצביעות על שינוי. אם בשנת 2006 10% מהמשתמשים באתרי היכרויות מצאו קשר רציני, בשנת 2009 כבר 20% מהמשתמשים באתרים אלו התחתנו דרכם, וכיום בארצות הברית מעל לחמישית (ולפי הגרסה המקלה – מעל לשליש!) מהזוגות שנישאו לאחרונה הכירו דרך הרשת.

בארץ קיימים לא מעט אתרי היכרויות לציבור הרחב, גם הציבור הדתי לא יצא מקופח וזוכה לאתרים רבים המיועדים במיוחד בשבילו. כל אתר וייחודו. כל אתר ומגוון האפשרויות שהוא מציע לכל גולש.

בשונה מאתרים לציבור הרחב אחת הנקודות העיקריות שמייחדת את האתרים לציבור הדתי היא מטרת הקשר, באופן ברור ופשוט – חתונה. הייחוד הזה הוא משמעותי לצורה שבה האתרים בנויים ולדרך שבה כל משתמש מציג את עצמו ויוצר קשר עם בני הזוג מהמין השני.

אתר שושבינים המשמש כפלטפורמה להיכרויות על-ידי צד שלישי - חברים, מכרים או קרובי משפחה מקפיד על מקסימום של שמירה על פרטיות של הרשומים בו, כעקרון מחייב ומתוך כבוד לכל אחת ואחד.

לאתר, שפועל כבר כ- 5 שנים וזכה לעשרות חתונות, הצטרף לא מכבר אתר היכרויות משלים - מתאימים. מקימי האתר, היושבים בתוך עמם, השכילו להביא לציבור הדתי אתר שפשוט מכבד את המשתמשים. ש' הרשומה באתר אומרת: " סוף-סוף מצאתי אתר נעים, ידידותי, צנוע, מכבד. יש כל כך הרבה אתרים אחרים שהופכים את המועמד לפריט מסחרי" ו- י' מוסיפה: "נרשמתי לאתר אחר. הרגשתי מאוד לא בנח שכל אדם בעולם יכול לראות את התמונה שלי מתנוססת באתר, הרגשתי גם שפונים אלי בגלל התמונה המחמיאה ששמתי שם וזה לא היה נראה לי אמתי. לכן ביטלתי את הכרטיס".

יוסף לויאן שמנהל את האתרים בהתנדבות אמר "אני שמח לשמוע שהמשתמשים חשים את המחשבה הרבה שהקדשנו לכל פרט ופרט על מנת לתת להם כלי צנוע, מכבד ויעיל. יש בכרטיס ערכים מוספים, ומי שמשקיע במילוי שלו מקבל דף שמייצג אותו נאמנה ובכבוד. גם עניין התמונות נלקח בחשבון ואני חושב שמצאנו פתרון טוב. מצד אחד הן קיימות ומצד שני מי שלא רשום באתר לא יכול לראות אותן, וגם הרשומים עצמם נותנים להן את המשקל הראוי להן".