רבנים בכירים בציונות הדתית תומכים בברקת

הרב דרוקמן שוחח עם ברקת ובירך על מאמציו לשלמות ירושלים. "החיבור שיצרת בין החברה לעיר הקודש מהווים מסר חשוב שצריך לשמור עליו".

עדו בן פורת , י' באלול תשע"ג

ניר ברקת
ניר ברקת
צילום: פלאש 90

עשרות רבנים בציונות הדתית, רבני שכונות וקהילות, אנשי ציבור ואקדמיה מירושלים, הביעו תמיכתם בניר ברקת לראשות העיר באיגרת תמיכה עליה הם חתומים.

מכתב התמיכה שהתפרסם היום (שישי) מהווה חיזוק במירוץ לראשות הבירה ופוגע קלות בתמיכת הדתיים במועמדותו של משה ליאון, שנפגש גם הוא השבוע עם יו"ר רשת צביה, הרב איתן איזמן וקיבל את ברכתו. 

יו"ר מרכז ישיבות בני עקיבא, הרב חיים דרוקמן, שוחח עם ברקת ואמר כי "עמידתך האיתנה על שלמותה ואחדותה של ירושלים מול הקולות מבית ומחוץ המערערים על שלמותה, והחיבור שיצרת בין כל שדרות החברה הישראלית אל ירושלים עיר הקודש, מהווים מסר חשוב מאוד שצריך לשמור עליו.

"ירושלים נמצאת בפריחה ובהליך של התחדשות, והשינוי מורגש בכל פינה בעיר. אני מברך אותך שתגדיל ותעצים את הפעילות המבורכת שלך גם למשך חמש השנים הבאות", כך הרב דרוקמן. 

ראש ישיבת עטרת ירושלים בעיר העתיקה, הרב שלמה אבינר, נימק את תמיכתו בהתייחסות לפועלו של ברקת בעת מילוי תפקידו כראש עיר. "ואלו מקצת הדברים ולא כולם: הוא דאג לכל האוכלוסיות השונות ביושר, ללא העדפה מגזרית וחסם באומץ ובגבורה שחיתויות שונות של ניצול עמדות". הרב אבינר התייחס לתחום החינוך וכתב כי ברקת "גילה גמישות חשיבתית עם קבוצות שונות, לא כפה בתי ספר על התושבים אלא פתח בתי ספר כפי צרכיהם".

רב קהילת בית יהודה בקרית משה, הרב אורי שרקי, הביע אף הוא את תמיכתו. "ראוי להמשיך לתמוך באיש נאמן, אשר טובת יושבי ירושלים לנגד עיניו, שזכויות רבות בצידו, ושעוד יוסיף לקדם את ירושלים עד למדרגתה הראויה לה. הבה ניתן לו את אמוננו בבחירות הבאות עלינו לטובה, למען ירושלים".

רב הקהילה בשכונת בקעה ור"מ במכון מאיר, הרב יהודה בן ישי, הזכיר כי ראש העיר ברקת לא מקבל שכר בעבור עבודתו. "בשנים האחרונות מנצח על המלאכה איש יקר עושה את מלאכתו שלא על מנת לקבל שכר, נקי כפיים ובר לבב, המבין את אופייה רבת השנים של ירושלים. פגשתי אדם רגיש ובעל חזון, המבקש לשמור על שלמותה של העיר, ועל אחדותם של אלה הפוקדים אותה ושוכנים בתוכה".