"חיזבאללה - הנשק של איראן נגד ישראל"

שר הביטחון הציג למזכ"ל האו"ם מפת דירות בהן מסתיר החיזבאללה נשק ואתרי שיגור רקטות לעבר ישראל. "ארגון שהוא מדינה בתוך מדינה".

עוזי ברוך , י' באלול תשע"ג

יעלון היום
יעלון היום
צלם: אריאל חרמוני

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, נפגש היום (שישי) עם מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון.

במהלך הפגישה הציג השר יעלון למזכ״ל האו״ם מפה של יישובים מאוכלסים באזרחים בדרום לבנון, בהם משתמש חיזבאללה בדירות באותם יישובים להסתרת נשק, כאתרי שיגור טילים לעבר ישראל וכעמדות לחימה.

על המפה הוצגו סימונים של בתי אזרחים בהם ישנן עמדות של חיזבאללה, ובהם מסתירים אנשי חיזבאללה נשק שישוגר מתוכם לעבר ישראל בעת עימות.

השר יעלון אמר "אנחנו מעריכים מאוד את נוכחותם של כוחות האו״ם בגבול עם סוריה ובדרום לבנון. המזרח התיכון נמצא בעיצומה של רעידת אדמה אסטרטגית, ויהיה באזור חוסר יציבות לזמן ארוך. הדבר היציב היחידי במזרח התיכון הוא חוסר היציבות. בסוריה עלינו להיות מוכנים למלחמת אזרחים ארוכת שנים.

"גם בלבנון יש מאבק מתפתח בין חיזבאללה לגורמים סונים. אנחנו מזהים פעילות של חיזבאללה סמוך לגבול עם ישראל, למרות שעל פי החלטה 1701 של האו״ם אסור לחיזבאללה להיות שם ולפעול משם. על חיזבאללה לא להיות שם (בשלב הזה הציג השר למזכ"ל האו"ם את המפה). חיזבאללה הוא זרוע אסטרטגית של איראן בלבנון, זה ארגון שהוא מדינה בתוך מדינה. הם מקבלים נשק מאיראן ומסוריה. זה הנשק העיקרי של איראן נגד ישראל ביום פקודה. חיזבאללה הוא ארגון טרור שפעל נגדנו בבולגריה, וידענו את זה מיד אחרי הפיגוע. צריך להתנהל מול חיזבאללה כאויב", דברי יעלון.