הודעה לעיתונות דוחה שבת?

לטענת העיתון החרדי 'המבשר', מחלקת דוברות משרד הבריאות שיגרה הודעה רשמית לעיתונות בעיצומו של יום השבת.

חיים לב , י"ב באלול תשע"ג

יעל גרמן
יעל גרמן
צילום: פלאש 90

במשרד הבריאות עמלים להחדיר בקרב הציבור את חשיבות ההתחסנות כנגד הפוליו.

בראש המערכה על ההסברה הציבורית עומדת מחלקת הדוברות של משרד הבריאות, ולטענת העיתון החרדי 'המבשר' אתמול חרגה מחלקת הדוברות מהמוטל עליה ולראשונה נשלחה מדוברות משרד הבריאות הודעה רשמית לעיתונות בישראל, בעיצומה של השבת.

"מדובר בעשרות רבות של כלי תקשורת מכל הסוגים והמינים, החל בעיתונות כתובה ומקומית וכלה בעיתונות ארצית אלקטרונית שקיבלו את ההודעה", כותב העיתון ומוסיף כי "חשוב לציין כי ההודעה לא היתה דחופה כלל וכלל, ולא זו בלבד, אלא שהיא כללה חתימת אמברגו שאוסר לפרסם את תוכנה לפני היום בבוקר. בנוסף לא הכילה ההודעה שום מידע חשוב שלא היה ידוע קודם לכן".

במשרד הבריאות לא הגיבו על הדברים, אולם בעיתון צוטטו אישי ציבור שהגיבו בחומרה רבה ואמרו כי "זוהי פגיעה חמורה בצביון היהודי של מדינת ישראל. בראש העמוד הרשמי עליו נכתבה הידיעה, החשובה כשלעצמה, מופיע הסמל של מדינת ישראל, אותה מדינה המוגדרת כמדינתו של העם היהודי, ושיום השבת הוא יום המנוחה הרשמי שלה. מעבר לשאלה הכיצד משרד הבריאות מעסיק את עובדיו בשבת, מה שאולי עשוי להתברר כצעד לא חוקי, עצם נקיטת צעד פומבי כדוגמת פרסום הודעה לעיתונות ביום השבת, מהווה פגיעה חמורה בערכי היהדות ובחוקי היסוד של מדינת ישראל, ועלבון צורב למיליוני אזרחי המדינה שהצביון היהודי עדיין חשוב להם".

עוד הוסיפו כי "נראה ש'רוח המפקד' במשרד הבריאות מעודדת צעדים כמו זה שבוצע אתמול, לאחר שאת לשכת שר הבריאות החלה לאייש הגב' גרמן, בכירה בסיעת 'יש עתיד' שחרטה על דגלה את המאבק בתורה ושומרי המצוות".