בטאבלטים זה אפל

בניגוד לשוק הטלפונים החכמים, ה-iPad חזק יותר מכל הטאבלטים מבוססי אנדרואיד שנמצאים בשוק. הדבר בא ליד ביטוי בשטח היישומים.

דורון רותם שני , י"ג באלול תשע"ג

יותר יישומים מותאמים ל-iPad מאשר לטאבלטים אחר
יותר יישומים מותאמים ל-iPad מאשר לטאבלטים אחר
אפל

ה-iPad הוא עדיין הטאבלט המועדף בשוק. בניגוד גמור לשוק הטלפונים החכמים, בו לאנדרואיד של גוגל שליטה עם נתח שוק של 80%, בתחום הטאבלטים ה-iPad נחשב מושך יותר ומוכר טוב יותר.

ה-iPad מושך יותר כותבי יישומים וזוכה להרבה יותר יישומים שנוצרים במיוחד בהשוואה ליריבים מבוססי האנדרואיד.

סקר שערכה חברת סקרי השוק Canalys מציג היטב את ההבדל בין הטאבלט של אפל לאחרים. לפי הסקר הפער ביישומים המיועדים לטאבלטים של שתי מערכות ההפעלה גדול מאוד. היא מצאה שכמעט מחצית מבין 50 יישומי ה-iPad המובילים, בחינם או בתשלום, אינם זמינים בטאבלטים מבוססי אנדרואיד או אינם ממוטבים לשימוש בהם: 30% אינם זמינים בכלל, ו-18% לא עברו מיטוב.

ויותר מכך, ב-Canalys ציוני שמבין היישומים שנמכרים עבור ה-iPad וקיימים גם עבור טאבלטים מבוססי אנדרואיד, כמעט כולם מוצעים בחינם, בדרך כלל עם מודעות. נתון זה מצביע מבחינתם על בסיס המכירות הפוטנציאלי של היישומים לכל אחד מהטאבלטים, ועל חוזקו בשוק.

"העובדה יש למעלה מ-375,000 יישומים בחנות היישומים של אפל שמתכוננים מתוך מחשבה על משתמשי ה-iPad, לעומת כמה עשרות אלפים בלבד שזמינים בחנות היישומים של גוגל, רק מדגישה את העניין הזה", אמר טים שפרד, אנליסט בכיר בחברת המחקר.

שפרד הוסיף כי גוגל עצמה תצטרך לעשות יותר כדי לעודד מפתחים לספק יישומים מותאמי טאבלטים באיכות גבוהה, ובמהירות.

 


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il