הרבנים הראשיים קוראים להתחסן נגד הפוליו

הרבנים הראשיים הרב דוד לאו והרב יצחק יוסף קוראים להתחסן נגד הפוליו. "קיים חשש סביר לפגיעה פרטית ופגיעה באחרים מאי התחסנות".

אורלי הררי , ט"ו באלול תשע"ג

 בבית הנשיא, הבוקר
בבית הנשיא, הבוקר
חזקי עזרא
הרבנים הראשיים לישראל, הרב דוד לאו והרב יצחק יוסף קוראים היום (רביעי) לציבור להתחסן נגד הפוליו

"לאחר בירור מקיף עם הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות הובהר לנו כי אין מקום לחשש מהתחסנות כנגד הפוליו, ומאידך קיים חשש סביר לפגיעה פרטית ופגיעה באחרים מאי התחסנות". 

"על כן דעתנו שחובת כל אחד ואחת לחסן את בני משפחתו, בהתאם להוראת משרד הבריאות", כתבו הרבנים הראשיים בהודעתם.

שרת הבריאות, יעל גרמן עדכנה היום כי בבדיקות שנערכו במדינות שכנות לישראל כולל ברשות הפלסטינית לא נמצא נגיף הפוליו וישראל מהווה מעין אי מבודד שבתוכו מתפרץ הנגיף ומתפשט ועל כן נדרש מאמץ מרוכז מכל אזרחי המדינה למגר את הנגיף ואת מחלת הפוליו שהיא מחלה קשה ביותר.

במהלך סיור משותף עם נשיא המדינה שמעון פרס בתחנת טיפת חלב בירושלים אמרה השרה גרמן כי "בדרום התחסנו כבר 60% מהילדים. ברחבי המדינה התחסנו כ-128 אלף ילדים בשלושה ימים. תושבי ישראל מצביעים ברגליים ומבינים את חשיבות הנושא".

השרה קראה לציבור להגיע להתחסן במסגרת מבצע "שתי טיפות" למיגור הנגיף "אני קוראת מעל במה זו לכל אם ואב בישראל- עזרו לנו לסיים את המבצע בבטחה והביאו את ילדיכם לחיסון בטיפות החלב".

במשרד הבריאות הודיעו כי ילדים הסובלים מדיכוי של ממש במערכת החיסון שלהם יהיו מנועים מחזרה למסגרות החינוכיות עד שיחלפו 6 שבועות מסיום מבצע החיסונים בנגיף המוחלש וייאלצו להישאר בבית עד חודש ינואר. 

במשרד הבהירו עם זה כי אין מניעה להחזיר ללימודים ילדים בעלי דיכוי חיסוני חלקי - אם חוסנו בעבר בנגיף המומת. במשרד הבריאות ממליצים להיוועץ ברופא המטפל בכל מקרה של ספק.