צוקרברג רוצה לחבר את כל העולם

יוזמה חדשה של מייסד מארק צוקרברג, Internet.org, תנסה לחבר את כל תושבי העולם לאינטרנט. ליוזמה חברו כמה מחברות התקשורת הגדולות.

דורון רותם שני , ט"ו באלול תשע"ג

לחבר את העולם. פרויקט Internet.org של מארק צו
לחבר את העולם. פרויקט Internet.org של מארק צו
internet.org

כשני שליש מתושבי העולם אינם מחוברים לאינטרנט. מדובר בכ-4 מיליארד אנשים. מייסד פייסבוק , מארק צוקרברג, רוצה לשנות זאת. הוא רוצה לעשות זאת בעזרת יוזמה חדשה שמכונה Internet.org.

על פי הנתונים שהוצגו על ידי הארגון, כ-2.7 מיליארד אנשים מחוברים כיום לרשת האינטרנט. משנה לשנה תפוצת הרשת בעולם גדלה ב-9% בלבד. הסיבות שמונעות מרוב האנשים גישה הן תשתית, מיקום וכמובן עלויות כספיות.

“כל מה שפייסבוק עושה היא לתת לאנשים ברחבי העולם את היכולת להתחבר אחד לשני. ישנם מחסומים גדולים במדינות מתפתחות לחיבור והצטרפות לכלכלת הידע העולמית ו-Internet.org מציגה שותפות גלובלית שתפעל להתגברות על אתגרים אלה ותהפוך את הגישה לאינטרנט לנגישה יותר למי שלא יכול להרשות לעצמו כיום.” אמר צוקרברג.

המטרה העיקרית היא הוזלת הנגישות לאינטרנט מבחינת המשתמש הסופי. זה יבוא לידי ביטוי, אם היוזמה תצליח, בהורדת העלויות של תקשורת הנתונים במקומות בהם אין גישה ישירה לאינטרנט, בניית תוכנית עסקית מתאימה והוזלה משמעותית של מכשירים באזורים אלו. יש גם מוטיב טכנולוגי, והוא צמצמום העברת הנתונים שצורכים היישומים, מערכות ההפעלה והמכשירים עצמם.

האתר של הארגון כבר באוויר ואפשר למצוא בו הודעה מפורטת וכן סרטון הסברתי. החברות שכבר חברו לפייסבוק הן נוקיה, סמסונג, מדיה-טק, קוואלקום ואריקסון, מהחברות הגדולות בתחום.

פרויקט זה מצטרף ל-Project Loon של גוגל בו היא שואפת להציב רשת של בלוני תקשורת, בגובה של כ-20 ק"מ מהקרקע, שיספקו אפשרות להתחבר באינטרנט באזורים בהם יש בעיה להקים תשתית.

לחצו כאן לסרטון של Internet.org וכאן לסרטון של Project Loon.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il