השלימו לימוד ש"ס משניות במלואו בחופש הגדול

דווקא בחופש הגדול השלימה קבוצת הורים וילדים לימד משותף של הש"ס משניות כולו "מרגיש שהשגתי משהו ויש לי משהו משמעותי בחיים".

שמעון כהן , ט"ו באלול תשע"ג

לימוד. אילוסטרציה.
לימוד. אילוסטרציה.
פלאש 90

כ-35 אבות ובניהם סיימו את כל הש"ס משניות דווקא בחופש הגודל. זאת במסגרת יוזמה של ישיבת נועם ירושלים המזמינה אבות ובנים ללמוד את הש"ס משניות.

את המיזם הגה בחשש הרב אורי ביר, ר"מ בישיבה התיכונית נועם, לפני כשנה וחצי. לסיומו הגיע המיזם בשיאו של החופש הגדול עם מספר משתתפים רב מהצפוי.

"הצפי שלנו היה שיגיעו 10-15 חבר'ה. להפתעתנו הצטרפו כחמישים תלמידים בין הכיתות ז'-יב' ובהמשך גם אבותיהם. נדהמנו מכך שחבר'ה שכבר לומדים בשיעור א', שמרו על קשר עם הישיבה בתחום הזה כשלמדו בישיבות ההסדר", מספר הרב ביר.

הלימוד היה עצמאי כאשר התלמידים המתחייבים ללמוד מקבלים כמתנה מראש את הסדר שאותו ילמדו. "למקצה האחרון הגיעו כ-35 חבר'ה וביניהם גם אבות, וכיוון שהתחלנו בפורים, יצא שסיימנו באמצע הקיץ. התלמידים שהצטרפו אלינו רכשו גם קנין של התמדה וגם את הידע הנפלא. אין מדהים מלראות תלמידים שנמצאים רחוק לכאורה מהסדר הישיבתי, לומדים בהתמדה ובנחישות את הש"ס משניות גם בחופש הגדול"- סיכם הרב ביר.

"אין הרבה אנשים שלומדים את כל המשנה, לאחר שלמדתי את כל ש"ס המשניות, אני מרגיש שהשגתי משהו ויש לי משהו משמעותי בחיים", דברי אורי יוסופוב, תלמיד כתה י' ממשתפי המבצע.