עימות באתר הקראוילות בניצן

עובדי המועצה פירקו את כיתות הלימוד בניצן רק כי צריך אותם בבית ספר אחר. ראש המועצה הגיב: ההורים בריונים ועבריינים, אדאג לילדים.

עדו בן פורת , ט"ז באלול תשע"ג

"איפה נלמד?"
"איפה נלמד?"
יח''צ

בשעות הצהרים המוקדמות, בלי שום התרעה מוקדמת ובזמן שהמורה של כיתה ז' בבית הספר היסודי של ילדי העקורים מגוש קטיף עסקה בקישוט כיתת בית הספר הזמני בניצן, הגיעו עובדים בשליחות המועצה האזורית חוף אשקלון והחלו בפירוק גג המבנה. לשאלתה של המורה לפשר מעשיהם נענתה כי הוחלט לקחת את המבנים ולהעבירם לקיבוץ יד מרדכי.

מאז מתגודדים במקום כמאה וחמישים מאנשי גוש קטיף שחוסמים בגופם את המשאיות. "מדובר בכיתות מוגנות שהוצבו לפני כשנה בבית הספר הזמני בו לומדים מאות מילדי ניצן", מספר אחד ההורים. "מיותר לציין שאין באזור שום מבנה אחר היכול לשמש את התלמידים והזוי שארבעה ימים  לפני תחילת שנת הלימודים מפרקים מבני כיתות ממוגנות כאשר אין כל פתרון לתלמידים".

דרור ונונו, אב לתלמידה בבית הספר, מציין כי תלמידי גוש קטיף עברו מאז הגירוש 7 בתי ספר, "וכמה ימים לפני תחילת שנת הלימודים מפנים מבנים ללא תיאום. אף אחד לא הודיע לבית הספר או לוועד ההורים".

ראש המועצה האזורית , יאיר פרג'ון, אמר לערוץ 7 בתגובה כי המבנים נקנו מהמדינה. "ההורים עבריינים ובנדיטים, בריונים לשמה. מי שדאג להביא לשם את הכיתות זה אני, גם לפני שנה וגם לפני ארבע שנים", אמר פרג'ון והוסיף כי "ההורים שמפגינים הם אינטרסנטים, בעלי עמותות, שרוצים להשתלט על הנכסים כפי שעשו לנכסים אחרים בניצן".

פרג'ון הדגיש כי "המועצה מחוייבת לכל הילדים, אדאג לכולם לכיסא ולשולחן". הוא ציין כי השימוש במילה "פינוי" אינו ראוי, "לצייר אותי כמישהו שמפנה אותם זו רשעות. אני מבטיח ומתחייב שלכולם יהיה גג מעל הראש".