בועז אלברט: חוזר הביתה

בועז אלברט מיצהר, שנעצר ושוחרר, הודיע כי הוא דבק בהחלטה לא לכבד את צו ההרחקה. איציק שדמי: "הוא איש אמיץ, אנחנו תומכים בו".

בני טוקר , כ"א באלול תשע"ג

בועז אלברט
בועז אלברט
דוברות יצהר

בועז אלברט, המורחק שנעצר באלימות על ידי המשטרה תוך שימוש באקדח טייזר, מעצר שתועד ופורסם בכל אמצעי התקשורת, אומר היום בשיחה עם ערוץ 7 כי הוא מתכוון לחזור בשעות הקרובות לביתו ביצהר.

לדבריו, למרות שצו ההרחקה בתוקף הוא יחזור לביתו וימשיך לא לכבד את צו ההרחקה, "אני לא מוכן לקבל את זה שאלוף נותן צו הרחקה בהליך שמופעל רק נגד יהודים ביהודה ושומרון, אנחנו נחשבים לסוג ב' בשום מקום לא נותנים צו הרחקה".

רבים תומכים באלברט, רבנים, פוליטיקאים ואנשי ציבור, ובתוכם גם יו"ר ועד מתיישבי בנימין, איציק שדמי, האומר לערוץ 7 כי מאבקו של אלברט הוא מאבק חשוב ביותר.

לדבריו, "בועז גם צודק וגם אמיץ. הגיע הזמן לדון בצווי ההרחקה, לא ייתכן שכל פעם שהשב"כ חושש ממישהו, אז הוא מבקש מאלוף הפיקוד לחתום על צו הרחקה".

שדמי טוען כי רק ביו"ש משתמשים בשיטות סובייטיות, "הצו מוצא ללא שופט, בלי שאפשר להתגונן. מטילים עונש עצום על בן אדם, מנתקים אותו מהבית מהילדים ומהפרנסה".

"בועז לוקח על גבו את המאבק הכללי בצווי הגרוש", מציין שדמי, "נגד ערבים לא יעזו לעשות דבר כזה בלי להביא ראיות ולהציג אותן בפני שופט. אמנם השב"כ הוא גוף חזק שעושה עבודת קודש במלחמה נגד האויבים שלנו. אבל כאן מדובר באנשים שהיו בצבא שעושים מילואים שתורמים לחברה. ייתכן שיש אנשים מסוכנים אבל שופט צריך לבחון את הראיות".