המטרה הבאה של זועבי - ראשות העיר נצרת

אם תיבחר, חנין זועבי תהיה האישה הראשונה שמנהיגה עיר ערבית. במסיבת עיתונאים היא הודיעה כי מדובר בהחלטה לא קלה עבורה.

עדו בן פורת , כ"ב באלול תשע"ג

חנין זועבי
חנין זועבי
פלאש 90

חברת הכנסת חנין זועבי (בל"ד) הודיעה היום (רביעי) כי תתמודד על ראשות העיר נצרת בבחירות שיתקיימו בחודש אוקטובר.

במסיבת עיתונאים שכינסה זועבי היא הבהירה שמדובר בהחלטה לא קלה, וסיפרה כי התייעצה עם כל חבריה לסיעת בל"ד טרם הודיעה על התמודדותה.

זועבי (44) נולדה בנצרת לאם מורה למתמטיקה ולאב עורך דין. קרוב משפחתה, איש "ההגנה" סייף א-דין זועבי, כיהן שנים רבות כחבר הכנסת מטעם מפא"י ומפלגות הלוויין שלה, ובמקביל כראש עיריית נצרת. אחד מדודיה הוא השופט עבד אל-רחמן זועבי שכיהן בבית המשפט העליון (במינוי זמני) ודוד אחר הוא איש מפ"ם עבד אל-עזיז א-זועבי, שהיה ראש עיריית נצרת וסגן שר הבריאות.

יצוין כי במהלך ההתמודדות לתפקיד היא אינה נדרשת לעזוב את המשכן ויכולה לכהן כח"כית במקביל. אם תיבחר, היא תהיה האישה הראשונה בישראל שמנהיגה עיר ערבית. אזברגה ג`ומעה, דמות מוכרת בלוד ובעולם הכדורגל, יתפוס את מקומה של זועבי במליאת הכנסת אם היא תנצח את הבחירות בנצרת.

באמצע שנת 2010 השתתפה זועבי במשט האלים לעזה של מאות פעילים פרו-פלסטיניים מהעולם. המשט הסתיים בעימות אלים עם כוח של שייטת 13 שהשתלט על הספינה, לאחר שרב החובל הפר את הסגר הימי על עזה. עשרה לוחמים נפצעו, תשעה מהפעילים האלימים נהרגו ועשרים מהם נפצעו. מהתחקיר הצה"לי עלה כי הפעילים ירו על החיילים באש חיה ולאחר מכן זרקו את הנשק לים.