חננו: מדוע המשטרה נזכרה אחרי שנתיים?

שלושה מתושבי גבעות שילה בבנימין הופתעו כשקיבלו אתמול זימון לחקירה במשרדי היחב"ל, במהלכה נשאלו לראשונה על אירוע מלפני שנתיים.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ז באלול תשע"ג

הרס בגבעת גל יוסף
הרס בגבעת גל יוסף
ערוץ 7

שלושה מתושבי גבעות שילה בבנימין הופתעו כשקיבלו אתמול (ראשון) זימון לחקירה במשרדי היחידה הארצית לחקירות פשעים בינלאומיים.

השלושה הופיעו לחקירה בליווי עורך דינם, עו"ד עדי קידר מעמותת "חננו", וגילו לדבריהם כי החקירה נסובה סביב אירוע שכלל לא אירע לפני שנתיים.

שניים מתוך השלושה נחקרו לדבריהם בחשד ל'עוון' בכך שהתקשרו למספר חברים מישובי בנימין ובקשו מהם להישאר 'זמינים' במידה ויוחלט על פינוי מהיר של מאחז 'גל יוסף' והשלישי נחקר לדבריו בחשד להכנת צמיגים במטרה להבעירם במידה ויחל פינוי המאחז. מיותר לציין שהמאחז לא פונה באותה עת, אך החקירה החלה באיחור של שנתיים.

עו"ד עדי קידר, פרקליטם של השלושה מעמותת "חננו", אומר כי "צר לי שמשטרת ישראל ממשיכה לנתב את מיטב היחידות והאמצעים לחשדות הזויים ומופרכים ובעיקר ישנים. בעוד הפשע משתולל ברחובות ממשיכה האפליה לשבור שיאים נוספים".

בעמותת "חננו" תמהים על העובדות ועל כך שהיחידה הבחירה האמונה על חקירת התיקים המסובכים ביותר במדינת ישראל כמו חקירת ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט וחקירת פשעים בסדרי גודל עולמיים מצאה לנכון להקדיש מזמנם של החוקרים לחקירת מה שמוגדר בחוק 'עוון', שנתיים לאחר ביצוע המעשים לכאורה.

כצפוי השלושה שוחררו במקום בתום החקירה.