דנון מזהיר את נתניהו

סגן שר הביטחון, דני דנון, חושש מהסכם ביניים עם הרשות הפלסטינית. דנון איים בכינוס סגור: "מי שיביא הסדר כזה - מקומו לא בליכוד".

עוזי ברוך , כ"ז באלול תשע"ג

דני דנון
דני דנון
צילום: פלאש 90

אנשי ארץ ישראל בליכוד חוששים מהניסיונות של ראש הממשלה בנימין נתניהו להביא הסכם ביניים עם הרשות הפלסטינית במסגרתו תוקם מדינה פלסטינית בגבולות זמניים.

ערוץ 2 דיווח הערב כי בכינוס סגור של חברי ליכוד בהשתתפות יושב ראש הכנסת, יולי אדלשטיין, תקף בחריפות סגן שר הביטחון, דני דנון, את התרחיש ואת מי שאולי מתכוון להביא אותו לאישור הממשלה.

"מה יקרה אם חס ושלום המשא ומתן יוביל להסכם וראש הממשלה יביא את ההסכם לממשלה?", שאל דנון, המכהן גם כיושב ראש ועידת הליכוד. "מדברים על הסדר ביניים. אם הסדר כזה יבוא - תנועת הליכוד צריכה לומר שמי שמקדם הסדר כזה - מקומו לא בליכוד".

אתמול הביע דנון בראיון לערוץ 7 דאגה לנוכח המהלכים שמקדמת שרת המשפטים לבני. "אני מאוד מוטרד בנושא המדיני. אני מסתכל על צוות המו"מ המדיני ושואל את עצמי מי מייצג את האינטרסים של מדינת ישראל במו"מ, מי מייצג את האינטרסים של המחנה הלאומי. אני מכבד את לבני אבל לא היא המייצגת של המחנה הלאומי. היא לא מייצגת את המתיישבים והתומכים הרבים שלהם. אני מאוד מוטרד מכך שצוות מרטין אינדיק ציפי לבני ועריקאת מוביל אותנו לימי אולמרט וחלוקת ירושלים, להסכם שמדבר על נסיגה ממרבית השטח ביהודה ושומרון".

דנון לא התייחס לפרטי ההתמודדות מול מגמה כזו אך קובע כי באופן כללי ברור לו, כיו"ר מרכז הליכוד, שאין רוב בליכוד למהלך שכזה. "אנחנו לא נרדמים. אנחנו נפגשים ופועלים. אחרי החגים אני מתכוון לכנס את ועידת הליכוד לדיון מדיני בנושאים הללו. אני קורא את המאמרים שמחזקים את השרה לבני אבל היא צריכה להבין שבמו"מ שהיא מנהלת היא אמורה לייצג את ממשלת ישראל שההרכב שלה מבוסס על ערכי המחנה הלאומי ולא על ערכי התנועה".