"לעורר את המודעות הציבורית לניקיון"

קק"ל תציין מייד לאחר ראש השנה את יום הניקיון הבינלאומי בארץ ביחד עם רבע מיליון מתנדבים, תחת הכותרת "מנקים את העולם".

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ח באלול תשע"ג

יום הניקיון אשתקד
יום הניקיון אשתקד
צילום: נטלי כהן קדוש

קק"ל תציין מייד לאחר ראש השנה את יום הניקיון הבינלאומי בארץ ביחד עם רבע מיליון מתנדבים. אלו יצטרפו לכ- 40 מיליון בני אדם, מ- 120 מדינות, שינקו את כל רחבי הגלובוס.

קרן קימת לישראל מובילה בארץ, זו השנה ה- 13 ברציפות, את יום הניקיון הבינלאומי, clean up the world, כפרויקט הסביבתי הגדול ביותר שנערך בישראל, בשיתוף המרכז לשלטון המקומי ומרכז המועצות האזוריות בכל רחבי הארץ.

למעלה מרבע מיליון תלמידי בתי ספר, חיילים, סטודנטים, חניכי תנועות נוער ותושבים, ייקחו חלק במבצעי הניקיון השונים, בלמעלה מ- 180 רשויות מוניציפאליות ברחבי הארץ, ביערות, בפארקים ובשטחים הפתוחים.

במהלך כל היום יתקיימו פעולות ניקיון בכל רחבי הארץ, השנה תתבצע הפרדת פסולת למיחזור בשקיות ידידותיות לסביבה ב- 4 צבעים: חום לפסולת נייר, כחול לפסולת פלסטיק, ירוק לפסולת אורגנית ולבן. הפסולת תועבר למטמנת דודאים. בנוסף, תתבצע בבתי-הספר פעילות סביבתית – חינוכית, באמצעות הניידת החינוכית של קק"ל.

הטקס המרכזי יתקיים ביער בן שמן, בבקעת הנזירים, בהשתתפות השר להגנת הסביבה, ח"כ עמיר פרץ, יו"ר קק"ל, מר אפי שטנצלר, שגריר אוסטרליה בישראל, ראש עיריית מודיעין, מר חיים ביבס, תלמידים וחיילים. ביער יתקיימו הפעלות חינוכיות לילדים בנושאי איכות הסביבה ושמירה על הטבע.

יו"ר קק"ל, אפי שטנצלר ברך על הפעילות בישראל ואמר: "החשיבות של יום הניקיון מבחינת קקל היא לא רק לניקיון, אלא יותר מכך, המטרה שלנו היא לעורר את המודעות הציבורית, אדם ששומר על ניקיון הסביבה הוא אדם שמכבד יותר את הסביבה, את הזולת, את החברה ותורם בכל לחברה צודקת יותר מתחשבת יותר וטובה יותר. קק"ל כגוף הסביבתי הירוק הגדול במזרח התיכון, מובילה בשנים האחרונות את יום הניקיון הבינלאומי בישראל ובכך הופכת מדינת ישראל לחלק ממשפחת העולם, כ35 מיליון בני אדם, ביותר מ-120 מדינות, לוקחים חלק ביום זה ומתגייסים לנקות את העולם ומשפיעים על סביבתם. זהו צדק סביבתי וחברתי חשוב מאין כמוהו, כשכל אזרח ייקח אחריות אישית על הסביבה, אני מקווה שדרך חיים זו תעבור הלאה, לכל תחומי החיים בישראל". קק"ל תקיים שני טקסים נוספים, בצפון בעיר צפת, בהשתתפות יו"ר עמית בקק"ל מר אלי אפללו, יחד ראש עיריית צפת, מר אילן שוחט, חיילי פיקוד צפון ותלמידי העיר צפת. ובדרום, הטקס יערך בעיר שדרות בהשתתפות מנכ"ל קק"ל מר מאיר שפיגלר, מנהל מרחב דרום בקק"ל, מר עמי אוליאל, ראש עיריית שדרות, מר דוד בוסקילה.