12 שנות מאסר לנער הערבי שהרג את ג'ורג' סעדו

12 שנות מאסר ופיצוי כספי גבוה נגזרו על נער כבן 17, אשר הורשע במסגרת הסדר טיעון בהריגתו של גורג' סעדו ברמלה לפני כשנה וחצי.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ח באלול תשע"ג

התמונה האחרונה של ג'ורג' סעדו ז"ל
התמונה האחרונה של ג'ורג' סעדו ז"ל
באדיבות המשפחה

בית המשפט המחוזי בלוד גזר 12 שנות מאסר על קטין ערבי כבן 17 אשר הורשע במסגרת הסדר טיעון בהריגתו של גורג' סעדו הי"ד ברמלה לפני כשנה וחצי.

בנוסף לכך, הטיל בית המשפט על הצעיר תשלום פיצוי בגובה 140,000 שקלים למשפחתו של הנרצח. 

מכתב האישום המעודכן בו הורשע הנער עולה, כי בחודש מרס טייל סעדו ז"ל עם כלבו, כמדי ערב, בשטח פתוח ברמלה. שלושה מהנערים פגשו אותו וקיללו אותו, וסעדו השיב להם - והמשיך עם כלבו בטיול. "בעקבות התקרית חברו שישה מן הנאשמים, תוך שהם חמושים באקדח אשר כולם מודעים לקיומו, והמתינו לסעדו ז"ל במטרה להתעמת עימו", נכתב.

"במהלך המריבה בין הצדדים, נשאל סעדו על ידי הקטינים האם הוא חמוש באקדח, השיב בשלילה ואפילו הרים את חולצתו על מנת להוכיח את דבריו. לאחר זמן קצר, בחר לסיים את התקרית, פנה לעזוב את המקום לעבר ביתו, החל להתרחק מבני החבורה וגבו מופנה אליהם, ובעשותו כן הפנה לרגע מבטו לעברם", סופר עוד בכתב האישום. "בשלב זה שלף אחד הנאשמים את האקדח וירה ירייה אחת שפגעה בסעדו ז"ל והוא התמוטט".

אך בזאת לא הסתיים האירוע, לטענת כתב האישום. "לאחר הפגיעה, על מנת לוודא את מותו ועל מנת להרוג גם את כלבו, ירה אותו נאשם שתי יריות נוספות - אחת היריות הנוספות פגעה בכלב וגרמה למותו והירייה השנייה החטיאה. לאחר מכן נמלטו ששת הנאשמים מהמקום", נכתב.