"המיתון חי ופוגע בכולם"

ישיבת ההסדר בראשון לציון קיימה בשיתוף הגרעין התורני, מבצע חלוקת מזון ל-100 משפחות נצרכות ברחבי העיר.

ישי קרוב , כ"ח באלול תשע"ג

חלוקת מצרכים
חלוקת מצרכים
פלאש 90

ישיבת ההסדר בראשון לציון קיימה היום (שני) בשיתוף הגרעין התורני מבצע חלוקת מזון ל-100 משפחות נזקקות ברחבי העיר.

אברכי הישיבה ותושבים נוספים ארזו את החבילות באופן עצמאי, כאשר החבילות כולן נתרמו באופן פרטני על ידי מאות מתושבי העיר.

חבילות המזון שהגיעו באמצעות מבצע האיסוף כללו יין, דבש, עוף, עוגות דבש, חזרת, שימורי חג שונים, קמח ועוד. בנוסף, כלל המבצע תלושי מזון לחלק גדול מהמשפחות שנעו בין 150-300 ש"ח למשפחה על פי המצב הכלכלי.

יוזם הפרויקט הרב יהונתן סנדרס, תלמיד בישיבה וחבר הגרעין התורני שבנוסף מתמודד בימים אלה ברשימת הבית היהודי בעיר מדגיש כי הרציונל שעומד מאחורי החלוקה הישירה היא כי התרומות "לא עוברות ידיים" כדבריו ומגיעות ישירות למשפחות.

הרב סנדרס, אמר כי "כל תרומה מגיעה באמצעות 'תושבים טובים באמצע הדרך' ישירות למשפחות ללא תיווך וללא ארגוני סיוע, שחלקן צריכות להפריש בדרך כספים לצרכים שונים".

עוד ציין הרב סנדרס "אנחנו רואים בשטח מקרים קשים של משפחות בנות עשר נפשות ויותר שנמצאות מתחת לקו העוני ופשוט אין להן מה לאכול. יש אלפי משפחות עניות שעומדות מאחורי המספרים היבשים של קו העוני וודאי שהקיצוץ בקצבאות לא מוסיף למצב הקשה שנראה בשטח".

הוא הסביר כי מדובר בספקטרום רחב של קבוצות באוכלוסיה, "אנחנו עדים לחתכים נרחבים באוכלוסיה, ממשפחות עולים מחבר העמים ואתיופיה ועד משפחות צבריות שורשיות. לצערנו הרב המיתון חי, בועט ופוגע בכולם. אני רוצה  להודות לעשרות המשפחות התורמות שנוטלות חלק במפעל הקדוש הזה, חלקן באלפי שקלים ותרומתן מתבטאת שלא רק במימון אלא במהות וברוח".

ראש ישיבת ההסדר בראשון לציון, הרב שלמה לוי, אמר כי "כתוב בספרים הקדושים שכאשר מגיעים הימים הטובים, שלושת הרגלים, ראש השנה ויום הכיפורים, רואה התורה חשיבות רבה בכך שאדם מסייע לשאר ישראל ועוזר להעביר את החגים בשמחה. הדבר מסמל את האחדות והקישור לעם ואת הדאגה ההדדית, ואחד הדברים שמסמלים את החסד של אברהם אבינו ובניו, הינו בכך שזה גם עוזר לכלל ישראל להכתב ולהיחתם לחיים טובים ולשלום".